Kalender

Hiiumaa I rattakrossiga tähistati Heiki Nabi olümpiamedalit

Kuna õrnema soo esindajaid oli stardis vähem, sõitsid finaalis koos naised ja neiud. Ülekaalu pani maksma Viktoria Randalainen (3.28) Maarja Kuuskevere (3.49) ja Liina Kasela (3.58) ees.

Mehi oli stardis rohkem, nii sõideti kaks poolfinaali, kumbastki pääses finaali kolm paremat. 1,3 km järel (mehed sõitsid finaalis kaks ringi) oli teistel eest ära sõitnud Erki Pütsep. Teisest kuuenda kohani oli kõik lahtine. Viiekesi passiti üksteise iga liigutust. Teise ringi lõpuks oli Erki Pütsep oma edumaad suurendanud 42 sekundini (aeg 5.29). Teiseks tuli Sten Saarnits (6.11) ja kolmandaks Juri Molev (6.14).

Pühapäeva hommikul (nagu selle aasta Marimetsa Kapil juba üsna tavaline) sadas vihma. Võistluskeskuse ülespanemine Randmäe puhketalus Tahkuna poolsaarel lõppes aga juba pilve taga piiluva päikesega. Kõik ratturid tähistasid sõiduga ka hiidlase Heiki Nabi olümpiamedalit (Heiki Nabi on varasemalt osalenud Marimetsa Kapil), autasustamise ajal tehti olümpiamedalistile kõne ning kõik kohalolnud said ühiselt õnnitluse eetrisse hüüda.

Lastesõitude stardiks oli kohal juba suur hulk rattureid. Noorematel lastel tuli sõita natukene alla ühe kilomeetri. Abiliste ja toetajate toel jõudsid kõik startinud kenasti finišisse, mõni laps küll enda, küll isa või ema peale vihasena, mõni ka pisaratega võideldes. Pärast finišijoone ületust pihku pistetud jäätis tegi mõnegi mõru tuju paremaks. Nooremate sõidu võitis Virgo Mitt Pärnumaalt (3.10), teine oli Raul Reesar (3.21) Läänemaalt ja kolmas Robin Reesar (3.40) Läänemaalt.

Vanemate laste sõidul (natuke üle ühe kilomeetri) võimutsesid Raplamaa noored ratturid Gregor Siimar (3.08) ja Silver Haljas (3.10), kolmandaks tuli Harjumaa esindaja Egert Ehrberg (3.23). Nii nagu kiusavad ebaõnnestumised vanemaid ja kogenuid rattureid, nii juhtus see ka ühe väikse noormehega, kes ometigi alla ei vandunud ja ratta joostes käekõrval üle finišijoone tõi.

Kell kaks anti start 37 km sõidule ja natuke hiljem 21 km sõitjatele. Pikk ratturite rivi lookles Randmäe puhketalust Tahkuna poolsaare teedele, kus neid ootasid kruusa– ja metsateed, natuke asfalti ning enne finišit liivane rannatee.

Lühema sõidu esimesed lõpetajad (Karmo Kutser ajaga 54.12 ja Kevin Koit ajaga 55.22 Hiiumaalt ning Jarko–Jael Jõessar Raplamaalt ajaga 56.30) olid saanud hetke hinge tõmmata kui tuli info finišisile lähenevast pika sõidu liidrist Erki Pütsepast, kes oli taaskord tugevat sõitu teinud ja jälitajad kaugele seljataha jätnud. Võitja aeg oli 1.19.52. Teise koha võttis Sten Saarnits (1.28.20) ja kolmas oli Ravshan Balgabaev (1.28.26).

Finišeerujate näod kõnelesid rajale jäetud jõuvarudest, õnnetundest kohalejõudmise üle, võidust enda üle. Oli ka neid, kes pärast kohalejõudmist lihtsalt maha istusid ja väsinult ohkasid. Kas lihtsalt väsimusest, katkistest põlvedest, rajale pudenenud joogipudeli, prillide või isegi sadula pärast, vahel ka kaotatud kohtade pärast. Aga oli ka neid, kes kohe rajal kogetut energiliselt teistega arutama asusid.

Samal ajal kui autasustamine oli juba hoos, finišeerusid ka viimased lõpetajad. Kokku sõitis Hiiumaa I rattakrossi ligi 200 ratturit.

Pildigalerii

 

Katrin Pärnpuu