Kalender

Heikki Sool võitis veteranide MM-il lohutusturniiri

 

Alagrupis alistasid nad 3:2 Karol KORBEL (SVK)-Ling TIING SIK (MAS), kes võitsid pronksmedalid, ning sakslased Werner MURRER – Joachim SCHOLLMEYER`i 3:1. Kaotus 1:3 tuli vastu võtta inglastelt David BOWLES-Stuart SEAHOLME`lt (tulid 5.) ning tekkinud surnud ringis jäädi kolmandaks.

Lohutusringis aga alistasid Põldaru-Sool kõik vastased ja tulid võitjaks, kusjuures finaalmängu viiendas setis oldi 5:9 kaotusseisus.

Üksikmängu alagrupis alistas Sool jaapanlase Kazuyuki SHIMAMURA 3:0, sakslase Hans-Joachim REICHELT`i 3:0 ning kaotas inglasele David BOWLES`ele 1:3 ja pääses teisena finaalringi.

Finaali esimene mäng toimus hommikul kell üheksa (Eestis 24:00) ja vastaseks hiinlane Wen Hsiung LIAO. Raske mängu võitis 3:2 Sool.

Järgmisena oli vastaseks neljanda paigutusega inglane Ron BENNET ja ka selles mängus alistus vastane 2:3 (kell 3 öösel Eesti aeg).

Nüüd aga oli aega järgmise mänguni 5 tundi ja selle aja sees “õnnestus” saalis magama jääda, mis sai ka mängus pääsuks 16-ne hulka saatuslikuks, kuna ei suutnudki üles ärgata ja vastu tuli võtta 1:3 kaotus sakslaselt  Hans-Heinz RICK`ilt. Samas klassis jõudis 32 hulka ka teinegi eestlane Johannes Kant. Selles vanuseklassis võistles 134 mängijat. Lohutusturniiril saavad mängida kõik need, kes ei pääsenud finaali ning võitjad saavad samuti medalid.

Rein Lindmäe võitis kaks medalit: M60 klassis üksikmängus hõbemedal ja paarismängus koos ukrainlase Leonid Segal`iga pronksmedalid. Vanim võistleja oli Inge-Brigette Hermmann (GER), 92. Kaks kolmandikku naiste kullast võitsid jaapanlannad, kes said medali igas mänguklassis ja kokku üle poolte kõigist naiste medalitest ehk 57%.

Kokku osales 13 Eesti lauatennisisti.

 

Men’s Doubles over 65:

1. Jaroslav KUNZ / JensErik LINDE (GER / DEN)

2. Thomas SAMUELSSON / Lennart BJORK (AUS / SWE)

3. WANG Yin / CHEN Ching Tong (CHN / TPE)

3. Karol KORBEL / TIING SIK Ling (SVK / MAS)

Consolation:

1. Kaljo POLDARU / Heikki SOOL (EST / EST)

2. Michael EDE / Wilfredo LABAGALA (AUS / AUS)