Kalender

Heategevusliku kampaaniaürituste sarja Rattaretk: Hoiame üksteist ja liigume koos! 3. etapp toimub Haapsalus juba 15. juulil

Tänavu Lääne-Eestis toimuvate jalgrattasõiduüritustega tähistame nii rahvusvahelist perekonnapäeva kui ka liikumisaastat.  Üheskoos mõnusat päeva veetes pöörame tähelepanu lapsepõlvetraumade mõjudele, mis kanduvad täiskasvanuikka ja uurime, kuidas õdedele-vendadele ja eakaslastele veel paremini toeks olla.

Pedaalima saavad tulla kõik vanuses 0 – 100+. Vastavalt raja sobivusele on osalema oodatud ratastoolide kasutajad ning kolmerattalistega noorimad ratturid lapsevanemate juhendamisel.

15 km pikkune rattasõit algab kl 12.00 Rannarootsi Ärikeskuse parklast pärast osalejate instrueerimist, pakkudes järgmisi liitumisvõimalusi:

Kl 12.20 Raudteejaama pargis Läänemaa Terviseteel vahetult enne Ääsmäe-Rohuküla mnt ristmikku

Kl 12.30 Paadi „Kallis Mari“ asukoht Viigi rannas

Kl 13.00 Tagalahe Linnuvaatlustorn

Kl 13.30 Haapsalu Linnavalitsus

Kl 13.50 ratturid, ergutajad-mõttekaaslased ja ühisüritusele tulijad saabuvad Rannarootsi Ärikeskuse parklasse üheskoos mõnusalt aega veetma ja mõtteid vahetama.

Rahulikult, üherealise kolonnina vabalt kulgedes ja liiklusseaduse reegleid täites saame ühiselt, koos peredega liikudes Haapsalus suvepäeva nautida. Teekonna jooksul hoolime üksteisest kaaslasi märgates, vajalikku distantsi hoides ja sõbralikult suheldes. Kõigile alla 16-aastastel on kohustus kanda jalgratturikiivrit, teised ratturid saavad aidata tõsta ohutusalast teadlikkust ja olla eeskujuks. Lastel on soovitav kanda erksavärvilisi või helkurribadega rõivaid.

Kuna Haapsalu külalistega kohtub ka traumast taastumist toetanud ja tuhandetesse miilide pikkusel rännuteel kaaslaseks olnud Tiny Teddy, siis  võivad osalejad soovi korral kanda lapse- ja nooruspõlve teemaga seotult armsaks saanud riietust, kinnitada rattale talismani, võtta kaasa pildialbumi või panna lemmiklelu (näiteks auto) rattakorvi.

Nii anname märku sellest, mille nimel rattasõidule läheme – kui õhutame lapsi ja noori rääkima ning nii lapsevanemaid kui ka teisi täiskasvanuid paremini kuulama ja oma kõnele tähelepanu pöörama, siis saame traumaatiliste kogemuste mõjusid kärpida ja need minevikku jätta. Tee ääres lehvitajatelgi on oma julgustav roll täita.

Kl 14.00 – 16.00 Cafe Tallinn Rannarootsi Ärikeskuses Üheskoos olemine – tervitused, ühistegevused, etteasted, teave.

Arutellu „Hoolin ja märkan – rääkimise ja kuulamise roll ja raskused“ on kaasatud Tartu ülikooli kliinikumi lastefond, Ennetuskeskus MTÜ, Ohvriabi, Lasteabi, politsei, spordirahvas, teadusetegijad, ettevõtjad, vabatahtlikud entusiastid ja üllatusesinejad. Lapsevanematel ja lastega kokku puutuvatel erinevatel osapooltel on võimalus küsimusi esitada, vastuseid leida ja üksteise jaoks olemas olla. Tõsisemad traumad jäävad küll spetsialistide pärusmaaks, kuid esimese mõttekillu jagamiseks on kutselised kuulajad kohapeal olemas– see on vahetu suhtlemise võimalus.

Rannarootsi Selveri poolt vitamiiniampsuks pakutaval õunalgi on oma lugu rääkida.

Vabatahtlikel toetajatel ja huvilistel palun võtta ühendust: mure@mure.ee, tel 553 5773.

Teid kutsub
 Vaike Kukk, kampaaniaürituse algataja