Kalender

Haapsalus tõmmati joon alla kestvuskrossihooajale

 

Soolotsiklid käisid rajal traditsioonilised kaks tundi ja võitja osas läks nii, nagu ikka. Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK) oli taas kiireim ja tema kindlustas juba eelmisel etapil endale E2 klassi meistritiitli. Teine koht kuulus klassi E1 kiireimale, Ugis Klimonsile Lätist ja kolmas oli samuti Läti sõitja, klassis E1 Klimonsi järel teise koha saanud Edgars Silins. E1 klassis oli kolmas Kert Pääbo (Yamaha, Lääne MK) Ka E2 klassis oli poodiumil lätlasi, teine oli Janis Baunis ja kolmas Lauris Ermanis. E3 klassis sai etapivõidu Janis Rasmanis, teine Mihkel Merimaa (Kawasaki, Saku MK) ja kolmas Simo Aulamo Soomest. Seeniorid 40+ võidu võttis Reio Engman (Yamaha, Lääne MK), edestades Einars Vintersit ja Aivo Rabbit (Yamaha, Paikuse MK). 85cc võit läks Antti Ahtilale, teine Roni Ratinen (Yamaha, Pärnu MK) ja kolmas Kevin Partanen (Yamaha, Äksi MK). Nendes meistrisarja klassides jagunesid esikolmikud hooaja kokkuvõttes järgnevalt: E1 meister on Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK), kes seitsme punktiga edestas Kert Pääbot, kolmas on Anti Kala (Kawasaki, Karksi TSK). E2 klassis tiitel Martin Leokile, teine Timmo Mõts (Kawasaki, Vaabina MK) ja kolmas Rolf-Otto Rootsma (KTM, Sõmerpalu MK). E3 klassis on kindel võitja Mihkel Merimaa, teine Vesa Lindholm (Paikuse MK) ja kolmas Karmo Volmer (KTM, Paikuse MK). 85 cc klassis on meister Antti Ahtila, teine Jarmo Lehiste ja kolmas Markus Normak (KTM, Gas-Gas MK). Seeniorid 40+ klassis sai oma Reio Engman oma tänavuse motokrossi meistritiitli kõrvale ka kestvuskrossi meistritiitli, teine oli Aivo Rabbi ja kolmas Rene Jõgimaa (Honda, RedMoto Honda Racing).

Karikasarja klassides oli tegu samuti hooaja viimase etapiga, Enduro klassis oli taas kiireim juba varem karikavõidu kindlustanud Egon Üpraus (KTM, Stingray Extreme), teine oli Almar Proos (Husaberg, Favor Motorsport) ja kolmas Marek Uustalu (Kose AMK). Harrastajate võidu sai Tarvi Remmelgas (Kawasaki, H.M.G. MK), teine Timo Vackerman (KTM, MX Racing Team) ja kolmas Avo Ärm (Yamaha, Kohila MK). Klassis C-harrastajad oli Haapsalus kiireim Reinis Palkavnieks, teine Renars Lucavs ja kolmas Rene Visnapuu. Veteranid 50+ arvestuses oli kiireim Ricardas Duonelavicius, teine Pertti Salonen (Yamaha, Viljandi VMK) ja kolmas Viesturis Kaktabul. Ning karikasarja esikolmikud jagunesid järgnevalt: Enduros siis võit nagu öeldud Egon Üprausile, teine Kimmo Pohjonen (Paikuse MK) ja kolmas Jüri Koger (Yamaha, Paikuse MK). Harrastajate klassis tagas Tarvi Remmelgas endale viimase etapi võiduga karikavõidu, teine Avo Ärm ja kolmas Sander Lõhmus. Veteranid 50+ võitja on Madis Pool, teine Toivo Ilves (Yamaha, Vaabina MK) ja kolmas Aivo Smitt (Türi AMK).

ATV ja quadide ühine start tõi rajale kokku 33 masinat, quadide võit kuulus Martins Mikstaisile Lätist, teine oli Siim Vaide (KTM, AV Motors) ja kolmas Andris Cirss Lätist. ATV kiireim mees oli Randel Darch (AV Motors), teine Alo Linkolm (Motobox RT) ja kolmas Taavi Raadik (Kawasaki, Paikuse MK). Quad rahvasport kiireim oli Jaanus Tooming (Motobox RT), teine Raini Roomets (KTM, Raian Moto) ja kolmas Martin Filatov (Kagu MK). ATV Rahvasport arvestuses sai võidu Ahti Koort (Tartu MKK), teine Tanel Veerpalu (Kawasaki, Motobox RT) ja kolmas Jaan Margus (Pärnu MC). Quadide meistrisarja esikolmikusse kuuluvad Kaspar Kangur (Honda, Catwees Honda Racing), Martin Toovis (KTM, Pühajõe MK) ja Mart Montvila (Yamaha, Motobox RT). ATV kestvuskrossi Eesti meister on Randel Darch, teine Taavi Raadik ja kolmas Alo Linkolm. Quad rahvasport karikavõitja on Martin Filatov, teine Jaanus Tooming ja kolmas Raini Roomets. ATV Rahvasport karikavõitja on Jaan Margus, teine Tanel Veerpalu ja kolmas Ahti Koort.

Quad 200 klassis oli parim Martin Adamson (Honda, Redmoto Honda Racing), teine Oliver Roos (Yamaha, Motoklubi K&K) ja kolmas Brandon Gogatsov (Honda, Motoklubi K&K). Quad 100 võitja oli Kevin Saar (Honda, Pärnu MC), teine Patric Kurvits (Honda, Kagu MK) ja kolmas Robert Lihtsa (Honda, Kagu MK). Quad 200 karikavõitja on Martin Adamson, teine Oliver Roos ja kolmas Brandon Bogatsov, quad 100 klassis on karikavõitja Kevin Saar, teine Patric Kurvits ja kolmas Karl-Kristjan Kajak. Quad 50 klassis lõppes hooaeg etapp varem ja karikavõitjaks tuli Aleks Sale, teine Tanel Põdra ja kolmas Mihkel Salujõe.

Haapsalu kestvuskrossi detailsed tulemused: www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=850548

Margus Kiiver