Kalender

Haapsalus sõideti traditsioonlist rahvasprinti

15. aprillil sõideti iga aasta kevadel traditsiooniks saanud rahvasprinti, mis oli seekord kahel põhjusel eriline. Kohale tulid Soomest 3 krosskarti ja samal ajal toimus ka teine võistlus Rallisprint (sport autod), mis oli sarja esimene etapp.

Kokku oli registreerinud üle 100 võistleja kellest läänlasi oli 28. Meie võistlejad olid esindatu üheksas võistlusklassis.

Alustades V60+ klassist, siis siin oli meie veterane stardis5. Tehniline ebaõnn ei lasknud tulemust kirja saada Rein Lambil. Esikolmik selgus aga alles peale kolmandat vooru, kuna igas voorus oli erinev võitja ja nii selgus võrdsete punktide korral kiirema aja põhjal paremusjärjestus Valter Puda, Toomas Lemberg ja Hillar Kruusma. Väino Tõkke neljas.

4WD klassis tegid debüüdi Rene Puda ja Rain Polberg, kes olid lõpuks 8. ja 9. kohal.

J-16 klassis oli meie võistlejaid 3 ja kõige parema koha sõitis välja Jako Allika, kes oli 2. ,Marcus-Indrek Simmer 7. ja Cärolyn Soidla 9.

J-18 klassis oli läänlasi 2. Virgo Šuman oli 6. ja Ranno Kristmann 10.

SU klass kus oli läänlasi koguni 18-st võistlejast 7. Parima koha saavutas Egert Jakobi (2.). Kalle Kruusma oli 5., Martin Jaanus 6., Bruno Jakobi 11., Andres Kruusma14., Stern Ilves 16. ja Jonar Ilves 18.

2WD-V klassis oli meie võistlejaid starti ootamas 3. Parima tulemuse sõitis välja Rauno Ollema, kes saaavutas 3. koha. Rutmar Raidma oli 6. ja Karel Šuman11.

2WD-S klassis läks kindlasti meie mees Marko Kukuškin kindla võidu mõttega, aga paraku tuli leppida 4. kohaga. Marti Tellas oli 20.

Kuna toimus ka rallisprindi sarja esimene etapp, siis seal oli stardis läänemaa sõitja Kalle Kruusma, kes teeb sportklassis kaasa esimest hooaega. Võistlusele oli registreerunud 6 võistlejat. Kalle Kruusma saavutas 5 koha.

Järgmine võistlus kus meie võiastlejad osalevad on kuu lõpus 29. aprill Järvamaal Väätsal.

Tulemused: http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Haapsalu_rahvasprint_150417_tulemused.pdf

http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Haapsalu_rallisprint_150417_tulemused.pdf

Kirjutas Kalle Kruusma