Kalender

Haapsalus näeb taas heal tasemel kergejõustikku

Kahe nädala pärast, 16. septembril toimuvad Haapsalu Linnastaadionil Läänemaa lahtised kergejõustikuvõistlused. Läänemaa Kergejõustikuklubi poolt ellu kutsutud kergejõustikuvõistlus toimub juba teist aastat ja on mõeldud eelkõige oma maakonna kergejõustiklastele. Samas on oodatud võistlejad ka mujalt Eestist. Kui eelmisel aastal oli võistlus alade poolest väga rikkalik, siis sellel aastal pakutakse sportlastele nelja ala. 2016 aasta võistlustel oli osalejaid 18-st omavalitsusest üle Eesti ja kokku 75, ning nad said võistelda kümnel erineval kergejõustikualal. Sellel aastal ootab sportlasi 200 meetri jooks, 400 meetri jooks, Kuulitõuge ja Kettaheide. Suur rõhk pannakse sellel aastal just noortele. Osaleda saavad noorsportlased alates 12 eluaastast, see tähendab noorim vanusegrupp on U14. Kokku võistleb viis vanusegruppi, kuni täiskasvanuteni välja. Kõikidel on omaette arvestus. Noored võistlevad ka vastavalt oma vanusele ette nähtud heite ja tõukevahenditega.

Eelmisel aastal näidati nii mõnelgi alal väga häid tulemusi. 400 meetri jooksu võitis 14 aastane hiidlane Joel Hiis ajaga 54,3! Samalt saarelt pärit 15 aastane Kelly Nurk hüppas kaugust 5.15. Kinksi külast pärit Krista Viipsi heitis aga vasarat 49.23.

Kuna võistluse vastu on juba praegu huvi tundnud mitmed Eesti tipus olevad kergejõustiklased, siis näeb loodetavasti vaatamata hooaja lõpule häid tulemusi ka Haapsalus.

Läänemaa Kergejõustikuklubi on käesoleval suvehooajal korraldanud juba kuus kergejõustikuvõistlust nii Lihulas, kui Haapsalus. Samuti on suurenenud selle klubi sportlaste osavõtt Eestis toimuvatest kergejõustikuvõistlustest võrreldes eelmise aastaga lausa kolm korda. Klubi suurimaks täheks ja noorematele eeskujuks on Argo Jõesoo. Noortest aga moodustavad tugeva tuumiku Lihula Gümnaasiumi ja Virtsu Kooli noorsportlased. Ka nemad on 2017 aastal väga hästi esinenud nii Eesti noorte meistri, karika kui murdmaajoosu meistrivõistlustel. Samuti Rukilillemängudel, ning Spordiliit JÕUD meistrivõistlustel.

Ootame 16.septembril Haapsalus toimuvale võistlusele rohket osavõttu!

Kirjutas Jaanus Getreu