Kalender

Haapsalu XVII Triatlonil võidutsesid Hannes Kiipus ja Meri-Lill Plagnaud

Haapsalu XVII Triatlonil võidutsesid Hannes Kiipus ja Meri-Lill Plagnaud.

Pilves, kuid soe ja tuulevaikne suveilm tervitas laupäeval Haapsalu XVII Triatloni starti tulnud triatleete. Vesi Väikeses viigis oli peaaegu 22 kraadi, nii et kõik tingimused nauditavaks triatlonivõistluseks olid ilmataadi poolt loodud. Ka JK Paralepa toimekas korraldusmeeskond andis omapoolse maksimumi ja nii võis võistlus alata.

Põhidistantsi starti Väikese viigi kaldal kogunes üle saja triatleedi, nende seas ka viie võistkonna esindajad. Kuna startijaid oli korraldajate meeldivaks üllatuseks prognoositust rohkem, lasti väikese Viigi lõunakalda rannaribalt 350 m pikkusele ujumisdistantsile kõigepealt mehed ja võistkonnad. Minuti möödudes tormasid vette ka naised ning suur spordipidu võis alata.

Kui veest tuldi liidrite osas välja veel üsna koos, siis 22-kilomeetrine rattasõit pani jõuvahekorrad juba selgemini paika. Meeste võistluse võitja Hannes Kiipus pani oma paremuse maksma juba rattarajal ja võis nii suhteliselt kindlana näiva edumaaga 4 km jooksudistantsile suunduda. Lõpus tuli aga liidril siiski võidu nimel kõvasti pingutada, sest kanged konkurendid jõudsid jooksudistantsi järel ohtlikult lähedale. Kiipus suutis siiski kätte võideldud edu hoida, võttes 52 minuti ja 40 sekundiga esikoha. Kaheksa sekundit hiljem ületas lõpujoone Sander Ilves (Tripassion Triatloniklubi/Tallinn), kolmandana finišeerus Riho Rokk (JK Welco), saades lõppajaks 53.04.

Naiste arvestuses võttis kindla võidu Meri-Lill Plagnaud (HIKOTRI), saades lõppajaks 1:01.28. Teisena lõpetas Paula-Brit Siimar (21CC Triatloniklubi) ajaga 1:02.49, kolmas oli 1:03.49ga Kertu Orul (Spordipartner/Tallinn).

Haapsalust pärit Kertu Orul saavutas naiste arvestuses 3. koha. (Foto Janar Saviir)

Võistkondadest oli 54 minuti ja 10 sekundiga kiireim Ritsikad,  1:01.07ga platseerus teisele kohale GOSWIM-i võistkond, kolmandana lõpetas Hestia Hotel Haapsalu Spa võistkond, saades lõppajaks 1:01.43.

Kavas oli ka meeleolukas lastetriatlon, kus poiste arvestuses võidutses 7 minuti ja 49 sekundiga Johannes Lepik (YESS Tartu). Teise koha saavutas Karl Kuldkepp ajaga 8.11, kolmas oli 8.53ga Robin Kattel (Kalevi Ujumiskool).

Tüdrukute võistlusel näitas kiireimat lõppaega Victoria Kraam (Triathlon Estonia), kes parimate poistega konkureerides sai kirja 8.03. Teisena lõpetas Ella Elisabeth Ots ajaga 9.38, kolmandana mahtus poodiumile Kertu Mitt (Pärnu Kalevi Spordikool), kelle lõppajaks märgiti 9.49.

Loodetavasti pakkus triatlon kõigile osalejatele ja ka tublidele kaasaelajatele toreda elamuse ning kui korraldajatel endiselt jaksu jagub, kohtume kõigiga uuesti juba järgmisel aastal.

Jalgrattaklubi Paralepa

Tulemused: https://www.championchip.ee/results/2581

Pildigalerii Facebookis (fotod Janar Saviir): https://www.facebook.com/events/803471987719438/?active_tab=discussion