Kalender

Haapsalu XVI Triatloni võitsid Kristjan Silvet ja Kaisa Poller

Imeilus suveilm tervitas laupäeval Haapsalu 16. triatloni starti tulnud võistlejaid ja publikut, andes oma panuse ürituse õnnestumisele. Kuuskümmend kolm individuaalsportlast ja viie võistkonna esindajad panid Väikese viigi vee kihama kui triatlon ujumisdistantsiga oma stardi sai. Lisaks arvukale osalejaskonnale elas sportlastele kalda peal kaasa ka hea hulk pealtvaatajaid, kes vapratele triatlonistidele tuliselt kaasa elasid. Sinivetikate ohu tõttu võistlejate terviseohutuse tagamiseks oli võistlus ja võistluskeskus toodud uude asukohta – Väikese viigi kallastele.

Triatlonidistants koosnes 350 m ujumisest, 22 km rattasõidust ning 4 km pikkusest joooksuotsast.

Veest väljus esimesena Robin Tatar, kuid ratta selga istudes haaras liidriohjad möödunud triatlonil viimasena poodiumile mahtunud Kristjan Silvet. Silveti rattasõit oli võimas ja veenva vahega konkurentide eest läks ta ka nelja kilomeetri pikkusele jooksurajale. Kaks ringi ümber Väikese viigi möödusid kiirelt ja Kristjan Silvetist (Tripassion triatloniklubi) sai 16. Haapsalu triatloni ülekaalukas võitja. Võidumehe ajaks märgiti 54 minutit ja kaheksa sekundit. Teisena ületas lõpujoone Riho Rokk (JKWelco) ajaga 56.36, kolmas oli Sander Ilves (KSV) ajaga 57.40. Korraldajaklubi rõõmuks oli Taavi Lehemaa (JK Paralepa) 58.37ga kuues.

Naistest kontrollis võistlust esimesest alast peale Kaisa Poller (21CC). Ka möödunud korral poodiumile mahtunud triatleet läbis raja 1:04.39ga. Teisena ja kolmandana lõpetasid N40 vanuseklassis võistelnud Marge Kikas (Sparta) ajaga 1:08.47 ja Livian Laaneots ajaga 1:09.59.

Võistkonnavõistluses võttis võidu meeskond Tiim Vinged, koosseisus Norbert Noot ja Rauno Laksberg. Teine oli võistkond Oru SK, koosseisus Taavi Juurik, Ike Lilleorg ja ja ankrumehena Raigo Pillai. Kolmandale kohale platseerus võistkond Kalviste II koosseisus Lukas Kalviste ja Kaur Kalviste.

Läänlastest oli parim üldkokkuvõttes kaheksandana lõpetanud Tarmo Lauri ajaga 01:00:13. Naistest üldkokkuvõttes kuuendana lõpetanud parim läänlane oli Ingrit Pärt.

Võistluspäeva avanud lastetriatlonil läbiti 75 meetrit ujudes, 2 kilomeetrit jalgrattal sõites, millele järgnes 400 m jooksudistants. Lastetriatlonil osales 16 noort sportlast.

Poiste arvestuse võidutses 6 minuti ja 59 sekundiga Robert Lepikson (Kalevi ujumiskool), teine oli 7.23-ga Maikel Magnus Välja (Aruküla SK) ja kolmas 7.54-ga Pärtel Abras (Ujumise Spordiklubi).

Tüdrukute seas oli 10.12-ga kiireim Inger Ojandu, teisena tuli üle lõpujoone Adeele Müür, saades ajaks 11.03, kolmas oli 11.05-ga Sophia Tarassova.

Kokkuvõttes võis tõdeda, et sportlaste, publiku ja korraldusmeeskonna ühise pingutuse tulemusel sai taaskord teoks meeleolukas spordipidu, kus loodetavasti nii rajal käinud kui ka raja kõrval kaasa elanud inimesed ilusa emotsiooni võrra rikkamaks said.

 

Jalgrattaklubi Paralepa

Tulemused: https://www.championchip.ee/results/2304

Pildigalerii (fotod Kadi Saviir): https://photos.app.goo.gl/vt5dE3yZwmhubSnf8