Haapsalu X triatloni võitis Emeri Lepp juba neljandat korda

1. juulil toimus järjekordne Haapsalu X triatlon.

Triatloni start ja ujumisdistants oli sellel aastal Haapsalus, Vasikaholmi mererannas. Vaatamata väga tuulisele ilmale ja vahutavale merele võistlesid nii väikesed, kui suured maratoonerid vapralt ning triatloni võistlus oli huvitav ja pinev.

Kõigepealt startisid Haapsalu X Triatloni lastedistantsil 10 väikest triatlonisõpra. Lastel tuli ujuda 75m, sõita rattaga 2,5 kilomeetrit ning seejärel jooksta 400 meetrit. Parimad poisid olid Sten Silver Eiche, Johann Mattias Puuorg ja Virgo Mitt. Parim tüdrukud lastedistantsil oli Elis Tamm.

Põhidistantsil oli individuaalvõistlejaid 59 ning võistkonnaarvestuses tuli starti 7 võistkonda. Põhidistantsil ujuti 350 meetrit, sõideti rattaga 21 kilomeetrit nig lõpuks jooksti 4,3 kilomeetrit.

IMG_9294

Võidu viis koju juba neljandat korda Emeri Lepp (pildil. Foto Ülle Lass) Hawaii Expressist, kelle lõppaeg kolme ala läbimisel oli 52:57. Teiseks tuli Toomas Lelov Triatloniklubist 21.CC ja kolmandaks Andrus Jaamul. Parim läänlane Indrek Reinbach 21.CC Triatloniklubist tuli neljandaks.

Parim naine Haapsalu triatlonil oli Liisu Mitt Pärnu Sõudeklubist ajaga 01:06:48. Teine naine, ühtlasi parim läänlane naiste arvestuses Gerda Algre Jalgrattaklubist Paralepa ja kolmas Kristel Lusikas Pärnu Sõudeklubist.

Parimad noored triatloni põhidistantsil olid Greta Jaanson Pärnu Sõudeklubist ja Kristo Siimer Tallinast.

Võistkondade arvestuses võitis võistkond Haapsalu, koosseisus Kristjan Kosk, Steve Astok ja Igor Skatško. Teise koha võitis võistkond Läänetuul koosseisus Ott Rootare, Üllar Petrovitš ja Aleksei Saveljev. Kolmandana lõpetas võistkond Triatloniklubi 21.CC B-koondis koosseisus Andres Peekman ja Jorma Härmsalu.