Haapsalu tänavatel peetud rahvasprindil startis ligi sada rallisõitjat

Laupäeval peetud Lyoness Haapsalu rahvasprindile oli registreerinud 106 rallisõitjat, kellest tuli starti 96 võistlejat. 21 võistlejat olid läänlased ja neil läks nii hästi kui ka halvasti.

Kõige kehvemini läks meil 2wd-s klassis, kus pärast esimest vooru oli kindlal esikohal Marko Kukuškin, aga teises voorus libises tema auto vastu äärekivi ja sõit oligi lõppenud.

Selles klassis oli meie mehi stardis 5, kellest finišilippu nägi ainukesena Lembit Madissoo – 16. koht. Teised katkestasid.

2wd-v klassis olid stardis Rauno Uustalu ja Reio Lõhmus, kes saavutasid vastavalt 9. ja12. koha.

J-18 klassis oli stardis Ranno Kristmann, kes sõitis lõpuni ja sai küll viimase koha, aga väga hea kogemuse.

J-16 klassis olid stardis Jako Allika ja Cärolyn Soidla, kellest Jako sõitis välja 3. koha ja Cärolyn, kes parandas igas voorus oma aega, oli küll viimane, aga näitas väga tublit sõitu.

V60+ klassis olid 5-st võistlejast 4 läänlased ja esikoha võttis Valter Puda Toomas Lembergi ja Väino Tõkke ees.

Hillar Kruusma võitis küll viimase vooru, aga võrdsete punktide ja parema aja suhtes oli siiski 4.

SU klassis oli stardijoonel 16, sõitjat, kellest läänlasi 7. Oli oodata tihedat rebimist, aga ka siin oli läänlastel ebaõnne ja juba teises voorus tuli katkestamine ühel favoriidil Egert Jakobil. Kalle Kruusma ei jätnud midagi juhuse hooleks ja kahe esimese vooru võiduga kindlustas klassi võidu ning kolmandasse ei startinud.

Teistel meie meestel läks järgmiselt: Martin Jaanus, kes oli stardis värskelt remonditud mootoriga, sai 8. koha. Viimases voorus näitas ta 4. aega. Jonar Ilves oli mossega 11., Stern Ilves 13., Bruno Jakobi 14. ning Andres Kruusma 15.

Nüüd on natuke aega ja järgmine etapp on 7. mail Raplas.