Kalender

Haapsalu Põhikool võitis koolide saalijalgpalliturniiri

Peale pikka talvevaheaega hakkasid Läänemaa koolid kolmanda õppeveerandi esimesel nädalal kohe sportima. Esimeseks võistluseks uuel kalendriaastal oli Haapsalus toimunud 7-9.klasside Läänemaa Koolispordi Liidu saalijalgpalliturniir. Turniirist võttis osa kaheksa võistkonda. Esimest korda selgitati koolide saalijalgpalli võitjad välja futsali palliga mängides. See on pall, mida kasutatakse saalijalgpalli mängides. Tegelikult on olemas eraldi spordiala-futsal. Mängu futsali palliga muudab eriliseks see, et pall põrkab tavalisest jalgpallist oluliselt vähem ja seda on lihtsam nn. “surmata”. Kuid näiteks söötmine futsali palliga nõuab lastelt kiiret ümberõppimist. Kõik said hästi hakkama, Peakohtunik Aavo Tomingase sõnul mängiti välja aegade kõige pingelisem 7-9.klasside saaliturniir.”Kuigi poolfinaalidesse said alagruppide kaks paremat oleks võinud vabalt finaalis mängida ka võistkonnad, kes lõpuks selgitasid välja viienda koha”. Tõsi see on, turniiril oli palju viike ja nappe, üheväravalisi skoore.

Poolfinaalidesse pääsesid kaks Põhikooli ja kaks Gümnaasiumi.

Esimesest alagrupist jõudsid kohamängudeni Haapsalu Põhikooli I võistkond ja Ridala Põhikool. Kusjuures teine edasipääseja selgus alagrupi viimases kohtumises Ridala ja Taebla vahel. Haapsalu Põhikool oli edasipääsu juba kahe võidu ja viigiga lunastanud. Taebla vajas edasipääsuks võitu, Ridalale piisas viigist. Ja just viigiliselt see mäng ka lõppes. Taebla napilt kolmas

Teises alagrupis oli seis samuti pingeline. Siin tegid kaks paremat Lihula ja Risti omavahel viigi. Ja nemad olidki alagrupi kaks paremat. Kuid kes võidab alagrupi, see jäi viimase mängu, Risti ja Haapsalu Põhikooli II võistkonna otsustada. Risti suutis võita nii, et edestas Lihulat väravatevahe võrdluses kõigest ühe värvaga. Seega Risti esimene, Lihula teine. Väga head mängu näidanud palivere napilt siin kolmas.

Poolfinaalide avavaatus oli ülimalt pingeline. Risti pääses 2:0 juhtima, kuid Ridala poisid näitasid sisu ja tulid viimase 2 minutiga kaotusseisust viigini. Finaalipääseja pidid selgitama penaltid. Siin olid siiski Risti poisid täpsemad ja sillutasid tee esikohakohtumisele. Teises poolfinaalis oli Haapsalu Põhikool selgelt, 3:0 üle Lihulast. Medalimängud võisid alata.

Seitsmenda koha võitis Haapsalu Põhikooli II võistkond, alistades 2:0 Oru Kooli. Viienda koha teenis kogu turniiri sümpaatselt mänginud Palivere Põhikool, alistades oma koduvalla naabergümnaasiumi Taebla 2:0.

Pronksikohtumises võitis Lihula Gümnaasium Ridala Põhikooli 4:1. Haapsalu Põhikooli I võistkond kullamängus aga Risti Põhikooli 3:0.

Esikolmikusse jõudsid samad koolid kes õppeaasta alguses õuejalgpalli meistrivõistlustel. Sügisese kuldmedali vahetas pronksmedali vastu Lihula Gümnaasium, ja sügisese pronksmedali kuldas üle Haapsalu Põhikool. Risti Põhikool oli hõbedasel kohal ka sügisel.


I Haapsalu Põhikool I võistkond(Markus Mursal, Kaspar Kariste, Demis Teral, Keven Kirs, Sven Makienko, Karel Kängsepp, Andremar Lembergs, Õpetaja Erkki Lass)


II Risti Põhikool
(Õpetaja Ulrika Tülp)


III Lihula Gümnaasium
(Treener Jaanus Getreu)

  1. Ridala Põhikool (Õpetaja Pille Raudsepp)
  2. Palivere Põhikool (Õpetaja Väino Munskind)
  3. Taebla Gümnaasium (Õpetaja Enn Kerge)
  4. Haapsalu Põhikool II võistkond (Õpetaja Erkki Lass)
  5. Oru Kool (Õpetaja Renno Silde)

Jaanus Getreu