Kalender

Haapsalu Maraton toimub 14. mail

Kevad tuleb mühinal ning sama kiiresti jõuab kätte ka mai keskpaik ja 3. Haapsalu maraton – seekord uuendatud rajal ja uue distantsiga.

Erinevalt kahest senipeetud Haapsalu maratonist on suurima muudatuse läbi teinud rada – enam ei alustata Ristilt, vaid hoopis Haapsalu raudteejaama juurest ning finiš ei ole mitte Haapsalu lossi väravate ees, vaid ikka sealsamas raudteejaama juures. Eriti suurejooneliseks teeb selle jooksu finišisirge, mis kulgeb piki 1906-07 ehitatud ja tolleaegses Euroopas pikimaks katusealuseks raudteeperrooniks olnud rajatist.

Maratonidistants läbib kaks 21,1km pikkust ringi ning viimased 195 meetrit tuleb joosta raudteejaama ees oleval kruusateel ja siis juba perroonil. Maratoniraja kaart!

Uue distantsina kavas olev poolmaraton ehk 21,1km pikkune jooks ja ka sama pikk kepikõnd saavad stardi maratoni stardijoonest 100m kaugemal, läbida tuleb 21km pikkune ring ja sama lõpuosa nagu maratonil. Poolmaratoniraja kaart!

10km jooks ja 10km kepikõnd stardib raudteejaama juurest, pöörab Ungru kandis vanalt raudteetammilt paremale, ühineb seal põhiringiga. 10km jooksu kaart!

Seoses vahepeal toimunud maratoni korraldaja vahetusega ning seetõttu venima jäänud infoedastuse tõttu pikendasime 3. Haapsalu maratoni jooksudele registreerimise aega nädala võrra, ehk siis kuni 7. mai südaööni on Teil võimalik ennast nö alghinnaga kirja panna.

Jälgige Haapsalu maratoni jooksvat infot ka Facebook’is ja Haapsalu maratoni kodulehel!

Maratoni juhendi juurde pääsete siit, registreerimise otselink avaneb siin! Registreerunud osalejate nimed on nähtaval siin!


Ootame rohket osavõttu! Teeme koos 14. maist ühe toreda jooksupäeva Haapsalus!

Ivar Tupp
korraldaja
511 4179