Haapsalu Korvpallikool võitis kodus raske mängu

Haapsalu Korvpallikool pidas Eesti korvpallimeistrivõistlustel oma viimase alagrupimängu Haapsalus BC Rapla vastu. Mäng oli oluline selle tõttu, et kohtumise võitja tulnuks alagrupis 2. kohale ja kaotaja 3. kohale.

Esimesel veerandajal oli mäng võrdne ja lõppes Haapsalu eduseisus 19:14. Teisel veerandil läks kodumeeskonna mäng käest ära ja poolajale mindi juba Rapla juhtimisel 36:28. Kolmas veerand pööret ei toonud, Haapsalu visketabavus oli väga madal (28%).

Viimase veerandi alguseks oli Haapsalu taga 42:54. Neljanda veerandi keskel hakkas aga Rapla aina rohkem eksima ja Haapsalu paremini tabama. Kolm minutit enne lõppu viis Peedu Tammistu Haapsalu juhtima 60:59. Algas võrdne punkt-punkti mäng.

Ligi kahe minuti jooksul oli rohkelt eksimusi mõlemalt poolt. 21 sekundit enne normaalaja lõppu seisul 62:62 võttis Haapsalu minutilise mõtlemisaja. Seejärel keegi korvi ei saanud ja tuli lisaaeg.

Lisaajal seisult 66:66 hakkas Haapsalu kiirelt tänu Peedu Tammistu, Reno Orumaa ja Dmitri Tšerepanovi korvidele eest ära minema ja nii lõppes see raske kohtumine Haapsalu võiduga 75:70.

Haapsalu resultatiivseimad olid Mairo Kanter 17 punktiga, Reno Orumaa 12 punktiga, Dmitri Tšerepanov 11 punktiga ja Peedu Tammistu 10 punktiga. Mairo Kanter andis 5 resultatiivset söötu.

Sellega saavutas Haapsalu Korvpallikool alagrupis tubli teise koha ja jätkab mänge vahegrupis teiste alagruppide parimate vastu.