Kalender

Fred Vali hea vorm lubab nädalavahetusel uut isiklikku rekordit

Eeloleval nädalavahetusel Lihulas toimuval 1938 aasta Euroopa kuulitõukemeistri Aleksander Kreegi mälestusvõistlustel läheb elu parimat kuulikaart püüdma Läänemaa esinumber Fred Vali.

Fred Vali Haapsalu staadionil. Foto Arvo Tarmula

Eesti hooaja jooksvas edetabelis hoiab meie kuulimees 16.88-ga neljandat positsiooni.

Teda edestavad vaid hiljuti Eesti rekordi 20.76-ni viinud Kristo Galeta ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel lõppvõistlusele jõudnud Jander Heil ja Kert Piirimäe.

Kindlasti on oluline märkida, et Haapsalu Kergejõustikuklubi värve esindav Fred Vali on oma parimad tulemused tõuganud viimastel aastatel, seeniorieas.

Oma isikliku margi tõukas praegu 42 aastane sportlane täpselt kaks aastat tagasi. Kärdlas 28.juulil aastal 2017 suutis ta 7,2 kilose raudmuna paisata 17.20 meetri kaugusele.

Praegune olukord, kus möödunud nädalavahetusel  tuli kaks väga head võistlust järjest, räägivad selle suve tippvormist.

Laupäeval võistles Vali Suure-Jaanis pika traditsiooniga võistlustel, kus kavas vanad olümpiaalad.

Sellel võistlusel teenis ta neli esikohta. Parema ja vasaku käega kettaheites tuli tulemuseks vastavalt 45.82 ja 34.20. Üldtulemusena sooritused liidetakse ja nii saadakse lõppresultaat. Sama ka kuulitõukega. Fred Vali suutis siin 16.45 ja 12.32. Lisaks suutis ta esikoha võtta ka paigalt kaugushüppes. Tulemuseks siin 2.89. Veel üks kunagine vana olüpiaala, raskusheide pani sportlased tõsiselt proovile. See on võistlus, kus tuleb heita koguni 25,4 kilogrammist raskust. Vali suutis siin tulemuseks 9 meetrit ja 88 sentimeetrit ja võtta siingi võidu.

Pühapäeval toimusid Maidla mõisapargis Heino Lipu mälestusvõistlused kuulitõukes.

Pärast väga rasket laupäeva Suure-Jaanis tegi fred vali just seal senise hooaja parima võistluse. “Sain hakkama väga korraliku seeriaga, just see rõõmustas enim. Kuid muidugi ka hooaja mark 16.88 on super” sõnas Vali peale võistlust. kuulitõukaja seeria oli tõesti väga stabiilne ja heal tasemel. Viis mõõtmisele läinud katset kõik olid üle 16 meetri ja kolm paremat neist üle 16.50.

Just selline tõik annab lootust, et kuue päeva pärast uueks võistluseks korralikult taastudes ja targalt treenides võib 32 lisasentimeetrit juurde tulla. Nii palju lahutab meie meest uuest isiklikust rekordist.

Jaanus Getreu