Fixus Paralepa X rattamaratoni võitsid Josten Vaidem ja Kädi Raadla

Kaunis kevadpäike tervitas rattureid pühapäeval, 22. mail Haapsalu raudteejaama lähistel peetud Fixus Paralepa X rattamaratoni stardis.

Korraldajad olid maha märkinud põneva vaheldusrikka maastiku ning pinnakattega raja, mis kulges läbi  Paralepa metsa terviseradade, Pullapää panga hoiuala ning pikema distantsi osas ka Kiltsi vana sõjaväelennuvälja, kus oli võimalus vaadelda suhteliselt hästi säilinud nõukogude militaararhitektuuri.

Ilus ilm oli kohale meelitanud ka tubli hulga pealtvaatajaid, kel jätkus tahet ja energiat lisaks oma lemmikutele ka teistele sportlastele kaasa elada. Korraldaja Paralepa jalgrattaklubi ning publiku koostöös kujunes rattasõidust igati tore ja meeleolukas rahvaspordiüritus, mille raames jagati lisaboonusena välja ka Läänemaa meistrivõistluste medalid.

Põhisõitude pikale, 38 km distantsile suundus 109 ratturit ning 20 km põhidistantsi sõidu võtsid ette 73 rattasõpra.

Meeste pikal põhisõidul kaitses veenva eduga oma mullust tiitlit Josten Vaidem (Fixus) ajaga 1:24:47, noppides esikoha korraldajaklubi esindaja Karl-Arnold Vendelini (JK Paralepa) ees, kelle aeg oli 1:29:10. Kolmanda koha võitis Dmitri Sõptšenko (Redbike) ajaga 1:30:12.

Naiste pikal põhisõidul ei jätnud konkurentidele mingit võimalust sünnipäevalaps Kädi Raadla (JK Paralepa), kes jõudis finišisse ajaga 1:59.47. Teisena lõpetas Tiina Muts ajaga 2:07:05 ja kolmanda koha saavutas Hedvi Valgemäe (Redbike) ajaga 2:10:04.

Lühikesel põhisõidul tehti paremusjärjestus selgeks finišisirgel. Võitis Indrek Turu M16 ajaga 49:22. Järgnevad kohad võitsid korraldaja klubi värvides sõitnud ratturid vastavalt Agu Lehemaa M50 (JK Paralepa) ajaga 43:29 ja Norbert Noot M16 (JK Paralepa) ajaga 48:02.

Samal võistlusmaal võidutses naiste arvestuses samuti noorrattur Birgit Irbe N16 (RedBike) ajaga 49.22. Temale järgnesid N40 vanuseklassis sõitvad Eva Sepping ajaga 49.34 ja Katrin Pihlakas ajaga 49:56.

Lastesõitudes ei olnud vanemate poiste rattasõidul taaskord vastast Kevin Teeäärele (Nõmme Rattakool), kes lõpetas sõidu ajaga 5:28. Poistest teisena ületas finišijoone Carl Christer Irbe (Nõmme Rattakool) ja kolmanda koha võitis Dominic Ormus. Tüdrukutest oli võidukas Marit Kallas, kes lõpetas sõidu ajaga 6:36. Tüdrukutest teisena finišeeris Carola Hirv (Nõmme Rattaklubi) ning kolmanda koha saavutas Mia Elisabeth Sild.

Nooremate laste sõidul võidutses poiste konkurentsis Joosep Mitt (Pärnu Kalev) ajaga 3:10, kellele järgnesid Koit Carlos Kesa (Nõmme Rattakool) ja Carl Johannes Kuusik. Tüdrukutest oli kiireim Susanna Hinnov, temale järgnesid Kadri Vooremaa ja Saara Kiisler.

Lastesõitudele pani punkti tillusõit, millel nautisid esimesi võistluselamusi pisikesed ratturid. Kõik olid võitjad ja auhinda väärt.

Naiskondade arvestuses võidutses Paralepas Redbike. Parim võistkond oli Hawaii Express Kuressaare.

Läänemaa meistrid jalgrattakrossis selgitati kaheksas vanuseklassis:

Neidude N16 vanuseklassis võitis meistritiitli Karen Loorens.

Noormeeste N16 vanuseklassis võitis meistritiitli Norbert Noot. Kaur Nellis võitis teise ja Kevin Matteus kolmanda koha.

Läänemaa meistritiitli naiste arvestuses võitis sünnipäevalaps Kädi Raadla.

Meeste arvestuses võitis meistritiitli Karl-Arnold Vendelin. Teise koha meistrivõistlustel saavutas Rünno Raadla ja kolmanda koha võitis Karl Raadla.

Vanuseklassis N40 võitis meistritiitli Egne Lappmaa, Kadri Raadla ees.

Vanuseklassis N50 võitis meistritiitli Piia Jaaksoo, Erika Laherand ees.

Vanuseklassis M40 võitis meistritiitli Jaanus Müür. Teise koha meistrivõistlustel saavutas Tarmo Lauri ja kolmanda koha võitis Renek Loorens.

Vanuseklassis M50 võitis meistritiitli Margus Nerman. Teise koha meistrivõistlustel saavutas Agu Simulask ja kolmanda koha võitis Marko Männiste.

Autasudest lookas laualt said paljud midagi kaunist koju kaasa, olgu selleks siis medal, karikas või hoopis loosiauhind, milliseid jagati autasustamisel välja mitmeid.

Kokkuvõttes oli igati tore ja meeleolukas sportlik pühapäev, kus kõik rattaspordihuvilised, õige pisikestest kogenud rattahuntideni välja, said taaskord teineteiselt mõõtu võtta ja kaunis kevadilmas tervist kosutada.