Fixus Marimetsa Kapp jätkus „Rohelise energia linnas“ Paldiski I rattamaratoniga

Esmakordselt korraldati Marimetsa Kapp rattamaraton Paldiskis. Võistluskeskus seati üles looduslikult kaunil Pakri paese pankranniku serval, Pakri iidse tuletorni kõrval.

Põhisõidu lühike distants kulges ühel ning pikk distants kahel 21 km pikkusel ringil, tiirutades Pakri poolsaarel tuulikute tuulepargis ja mereäärsetel kauni loodusega loodusmaastikel oma tõusude ja laskumistega.

Põhisõidu maratoni lõpetas esimesena Paliveres kolmanda koha saavutanud Josten Vaidem ajaga 01:27:51 (Viljandi Rattaklubi). Teist etappi järjest saavutas teise koha Greg Hallop ajaga 01:27:55 (AT Sport). Kolmandana lõpetas Paliveres napilt poodiumilt välja jäänud Gert Kivistik ajaga 01:28:55 (Hawaii Express).

Parim naine Paldiski põhidistantsil olid Maris Lillep 01:44:00 (RedBike), teise kohaga pidi seekord leppima Paliveres võidutsenud Tatjana Dobolina ajaga 01:45:08 (Spordipartner), kolmanda koha saavutas Kadri Kangur 01:52:18 (Spordipartner).

Poolmaratoni võitjaks tuli teist etappi järjest Robin Vahter ajaga 00:42:24 (JRK Viiking). Järgnesid väikeste vahedega Richard Ründva (Nõmme Rattaklubi) ja Agu Lehemaa (JK Paralepa).

Parimaks naiseks poolmaratonil osutus N16 vanuseklassis sõitev Annabrit Prants ajaga 00:44:25 (KJK), teine Kristiina Kõll-Grünberg (Porter Racing), kolmas, vaid sekund hiljem lõpetanud Hanna Heinsaar (Nõmme rattaklubi).

Stardid said antud ka väikestele ratturitele, kelledele osutus rattasõit uuel looduslikul maastikul parajaks katsumuseks.

Laste kahe kilomeetri sõidu võitjad olid Oskar Lemloch (CFC), Hardy Grünberg (Porter Racing) ja kolmas, ühtlasi ka kiireim tüdruk rajal oli Berit Grünberg (Porter Racing).

Ühe kilomeetri distantsi parim oli Kristofer Kivilo (RedBike), teisena lõpetas tüdrukutest kiireim Eleanor Rang (CFC), kolmas Dominic Ormus.

Lastest viimastena vurasid loodusmaastikul tillud. Lisaks sõidurõõmule pakkus lastele rõõmu ka finišis saadud jäätised.

Võistkondade arvestuses võttis ülinapi võidu jällegi Redbike, saades ProShop Teamiga sama arvu punkte, omades aga paremat kohta üldarvestuses, tuli võit neile. Kolmanda koha saavutas AT Sport Team. Naiskondade arvestuses võitis RedBike Team naised, teiseks tuli CFC kiired ja vihased 😊 ja kolmanda koha saavutas Spordipartner Racing Girls.