Kalender

FC Haapsalu tuli teist aastat Läänemaa meistriks jalgpallis

Laupäeval, 22. oktoobril peeti Haapsalu linnastaadionil Läänemaa meistrivõistlusi jalgpallis, millest võttis osa kaheksa meeskonda. Mängud toimusid poole jalgpalliväljaku peal, kus korraga ühe meeskonna eest oli väljakul 7 mängijat ning kohtumise mänguaeg oli 20 minutit.

A-alagrupis olid vastamisi FC Haapsalu, Lihula JK, Haapsalu Leegion ja Läänemaa JK Haapsalu II. B alagrupis olid Läänemaa JK Haapsalu, FC Risti, Palivere SK ja FC Haapsalu harrastajad.

FC Haapsalu alustas turniiri tugevalt, kui juba avamängus alistati 4:0 Lihula. Armu ei antud ka Leegionile (7:0 võit) ega Läänemaa JK Haapsalu II (5:0 võit) meeskonnale, mis koosnes Läänemaa U-17 meeskonna mängijatest.

Samas alagrupis toibus Lihula avamängus saadud suurest kaotusest ning võideti kindlalt Leegionit ning Läänemaa JK Haapsalu II meeskonda. Tasuks koht poolfinaalis, kus mindi kokku B-alagrupi võitja Läänemaa JK Haapsaluga.

Haapsalu Leegioni ja Läänemaa JK Haapsalu II omavahelise mängu võitis viimane 4:0, mis tagas Läänemaale 3. koha alagrupis.

B-alagrupi võitis Läänemaa JK Haapsalu esindusmeeskond, kes alistas kõik vastased 2:0. Teisele kohale tuli Palivere SK ning kolmandale FC Risti. FC Haapsalu harrastajad tulid neljandaks.

Poolfinaalides läksid vastamisi FC Haapsalu ja Palivere SK ning Läänemaa JK Haapsalu ja Lihula JK. FC Haapsalu sai Palivere üle kerge 5:0 võidu ning Lihula võitis Läänemaad 2:1.

Heitluses 5.-6. koha mängule tulid võitjana välja FC Haapsalu harrastajad, kes võitsid pärast 0:0 viiki penaltiseerias Läänemaa JK Haapsalu II meeskonda, ja FC Risti, kes alistas viimase minuti penaltist Haapsalu Leegioni 1:0.

7.-8. koha mängus mängisid Haapsalu Leegion ja Läänemaa JK Haapsalu 0:0 viiki ning penaltiseerias saavutas üllatusliku võidu Haapsalu Leegion, kelle näol on tegemist Läänemaa JK Haapsalu fännidega.

5.-6. koha mängus võitsid Haapsalu harrastajad 2:0 FC Ristit. 3.-4. koha mängu ei toimunud, kuna Palivere loobus Läänemaaga mängimisest, sest vigastuse tõttu oleks meeskond mänginud vähemuses. Seega teenis kolmanda koha Läänemaa JK Haapsalu.

Finaalis mängisid FC Haapsalu ja Lihula JK välja võrdse 0:0 viigi, kuid nagu ka möödunud aastal Läänemaa JK Haapsalu vastu, oli penaltiseerias tugevam FC Haapsalu.

FC Haapsalu koosseisu kuulusid Kirill Podgainõi, Silver Hunt, Ken Sinkevicius, Artjom Tsernoglazov, Anton Tsernoglazov, Aleksandr Molkov, Aleksandr Vassiljev, Mark Kolosov, Dmitri Andrejev ja Aleksandr Kovtun.

Lihula JK koosseisu kuulusid Randel Plaas, Argo Mõtt, Rocco Mõtt, Madis Sibul, Sander Kruus, Raiko Söötmaa, Andro Aavik, Rasmus Nikkel ja Reilo Mark.

Läänemaa JK Haapsalu koosseisu kuulusid Martin Salf, Karel Saarkopli, Jako Kariste, Kaarel Koel, Kristo Enn, Andres Dobõsev-Proosväli, Morten Saar, Karmo Einmann ja Georgi Ivanov.

Turniiri parim väravakütt oli Mark Kolosov (FC Haapsalu) 9 väravaga ning parim väravavaht Kirill Podgainõi (FC Haapsalu), kes kõikides kohtumistes oma seljataguse puhtana hoidis.

Läänemaa Jalgpalliklubi Facebooki leht

Pildigalerii