Emma Kathrina Hein võitis TV 10 olümpiastardi finaalis 1. koha

Eesti TV 10 olümpiastardi finaal toimus Kärdlas väga muutliku ilmaga. Saime tunda  nii tugevat tuult, vihma ja ka natuke päikest.

Tulemused olid sellest hoolimata suurepärased.

Nooremate kuni 12 aastaste tüdrukute 6-võistluse favoriit oli kindlasti Emma Kathrina Hein, kes oli võitnud 2 etapil sel aastal nii  60m tõkkejooksus kui teivashüppes. Emma võistlus algas palliviskega, kus ta sai alavõidu 45.37-ga. 60m jooksis ta 8,93, kaugushüppes tuli uus isiklik mark 4.68. 60m tõkkejooksus sai paremuselt 2. tulemuse 10,14-ga. Emma  võitis kõrgushüppe 1.44-ga ja lõpetas 600m jooksu 1.57,78-ga. Kokku 4696 ja kindel 1. koht 45 mitmevõistleja seas. Traditsiooniliselt TV-10 noorema astme parima auhinnaks sai Emma rulluisud. Teine meie väga tubli võistleja  Kleer Jaani sai 6. koha 4182 punktiga. Tema parim koht oli kõrgushüppes 3. koht 1.44-ga.

Nooremate poiste 9-võistluses oli väga tubli Tanel Toomemägi, kes sai 4346punktiga 14. koha 37 võistleja seas. Taneli parim tulemus oli palliviskes, kus ta sai 48.51-ga 3. koha.

Kuni 14 aastaste tüdrukute 8-võistluses olid medalikonkurentsis ka meie tüdrukud. Keity-Liina Kallas tegi kahel alal uued isiklikud rekordid, hüpates kõrgust 1.60 ja 2. koht ning kaugushüppes 5.08. 60m tõkkejooks 10,00 ja 600m 1.51,68. Kahjuks valutav selg segas seekord heiteid ja tulemusega 6396 p pidi Keity-Liina leppima 7. kohaga 44 võistleja seas. Maily Märss tegi uued isiklikud rekordid  palliviskes 50.23-ga, 60m tõkkejooksus 10,04 ja 60m jooksus 8,67-ga ning sai 5786 punktiga 12. koha.

Vanemate poiste 9-võistluses oli Kristjan Lebedev 4378 punktiga 23-s. Eriti võiks kiita tema 1000m meetri isiklikku rekordit 3.21,73.

Koolide võistlus kujunes eriti pingeliseks. Suurematest koolidest sai finaali 15 tugevamat ja väikestest pääses finaali võistlema 5 kooli hooaja vältel kogutud punktide alusel. Ridala Põhikooli-Uuemõisa Algkooli ühendvõistkonnal läks sel aastal eriti hästi võites väikeste koolide arvestuses kõrge 2. koha. Laste juhendajad olid Kaja Ladva ja Silvia Ladva.