Emma-Kathrina Hein tunnistati Eesti omavanuste parimaks kergejõustiklaseks

Eesti Kergejõustikuliit kuulutas reedel, 23.novembril suurel galaüritusel “Eesti Kergejõustikuauhinnad 2018” Eesti parimad kergejõustiklased. Täiskasvanutest kuulutati parimateks Ksenija Balta ja Magnus Kirt. Parimaks naiseks kuulutatud Ksenija Balta saavutas Euroopa meistrivõistlustel naiste kaugushüppes kuuenda koha. Parim meesatleet Magnus Kirt aga tõi selle aasta Euroopa meistrivõistlustelt odaviskes pronksmedali. Lisaks parandas ta suvel mitu korda Eesti rahvusrekordit, mille viis 13.juulil Rabati Teemantliiga etapil 89.75-ni

Foto Marko Mumm

Rõõmustama peame aga ka meie. Eesti U14 aasta parimaks kergejõustiklaseks tunnistati tütarlastest Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlane Emma Kathrina Hein.

Emma Kathrina treener Kaja Ladva sai nimetuse “Aasta Treener 2018”. Nimetatud tunnustuse said kõikide aasta kergejõustiklaseks valitud sportlaste treenerid.

Emma Kathrina Hein tegi imelise kergejõustikuaasta. Ta võitis tähtsamatel Eesti jõuproovidel 12 medalit, millest kolm olid kuldsed. Suurema ülekaaluga, mis näitab ka tütarlapse paremust sellel aastal, tuli noorele kergejõustiklasele mitmevõistluse kuldmedal U14 vanuseklassi 7-võistluses. Kogutud punktisummaga 6299, edestas ta hõbedale tulnud kergejõustiklast 750(!!!) punktiga. Lisaks tuli ta Eesti meistriks kõrgushüppes, kui ületas 04.juulil Pärnus 1.60. Rukilillemängudelt tuli võit 200 meetri tõkkejooksus, ajaga 31.25.

Eesti talvistelt meistrivõistlustelt teenis ta kolm pronksmedalit, vastavalt kõrgushüppes, 60 meetri tõkkejooksus ja teivashüppes. Talvistel mitmevõistluse meistrivõistlustel oli ta teine. Lisaks suvisele Eesti meistritiitlile kõrgushüppes, sai ta samalt tiitlivõistluselt veel kaks pronksmedlait, kuulitõukes tulemusega 11.91 ja 80 meetri tõkkejooksus ajaga 12.86

Kindlasti saame väita, et kergejõustikuaasta 2018 oli Emma Kathrina aasta.