Kalender

Elustiili Maraton tuleb viimast korda

“Elustiili maraton “ kui tervisekampaania meetod on uuenduslik idee (ainulaadne Eestis) ja üritus on ellu kutsutud tervisedenduslikul eesmärgil – propageerida tervislikke eluviise, pakkuda inimestele teavet ja oskusi tervislikult oma elu elada. Kui tervislikust toitumisest, käitumisest ja liikumisharrastusest saab igapäeva lahutamatu osa, on inimene tervem, rõõmsam ja tegusam. See ongi “Elustiili maratoni “eesmärk.

Elustiili Maratoni on maakonnasiseselt sisse töötatud ja edukalt proovitud juba 4 aastat. Teist sarnast sündmust Eestis ei tehta!

Projekt annab lisandväärtust Haapsalu linna turismi arendamiseks ja rahva terviseteadlikkuse tõstmiseks.

Inimene on oma loomult laisk ja kõigile ei sobi ka võistlustel võistlemine. Inimesed vajavad taolist meelelahutuslikku vaba aja veetmise vormi koos hea liikumiskoormusega. Sellega saavad hakkama noored ja vanad. Rajal liikudes võib nii mõnigi inimene leida endale uue vaba aja veetmise võimaluse või hobi.

Kõige tähtsam selle projekti juures on saada inimene diivanilt ukseni – küll ta leiab siis tee elustiili maratoni starti.

Üritus ei ole spordivõistlus, vaid see on mõnus liikumine igale osalejale ettevalmistatud rajal, kus ootavad teda 42 huvitavat “jaama”, igas jaamas on osalejale nutikas ülesanne, mis aitab kaasa terviseteadlikkuse tõstmisele. Iga jaama puhul töötab 2 eesmärki – maakonna liikumis- ja kultuuritegevuste võimaluste tutvustus ning lisaks vastava valdkonna enda reklaamimine ja turundamine. Maratoniraja “jaamad” on tähistatud õhupallidega .

Üritusega soovime liikumisrõõmu ja tervise võimalikult paljude inimesteni tuua. Üritus aitab teadvustada inimestele regulaarselt liikumise vajadust ning maakonna võimalusi.

Tõsistele orienteerumishimulistele pakume uuenduliku ideena välja joonorienteerumise võimaluse.

Läbi selle sündmuse soovime kõikidele huvilistele tutvustada erinevaid vaba aja mitmekesistamise ja tegutsemise võimalusi. Samuti soovime tekitada huvi erinevate harrastustega tegelema hakkamiseks.

Projekti kajastus saab olema www.laanesport.ee veebilehel ja  sotsiaalmeedias (Facebook). Samuti plakatid linnapildis.

Läänela soovib suure sppordisündmusega tähistada oma 90. sünnipäeva ja täiendada sellega EV100 sündmuste kalendrit. Juba neli aastat edukas liikumisüritus tuleb sel aastal viimast korda. 

Jälgi operatiivset infot maratoni Facebooki lehelt või küsi Ülle Lass, SL Läänela, spordiliit@laanesport.ee, 5171746.