Elari Tahvinov – esimene suurem võit täiskasvanuteklassis

Dobeles, ühes Läti laskmiskeskuses toimuvad igal sügisel meie Madisepäeva ajal suured laskmisvõistlused. Sellel aastal olid kohal ainult Balti riigid.

Võistlus on hea proovikivi üleminekul suviselt tulirelvalaskmiselt talvisele õhkrelva hooajale. Kavas on mõlema relvaliigi harjutused.

Oma esimese suurema võidu täiskasvanute klassis saavutas Elari Tahvinov. Õhupüstoli harjutuses tuli ta võitjaks. Kui eelmine aasta võistles ta aste madalamal juunioride arvestuses, siis seekord tuli rinda pista kõigiga. Tegemist oli absoluutklassiga, kus võistlevad ühes arvestuses mehed ja naised. Ehk laskmine on täielik spordiala, kus valitseb võrdõiguslikkus. Teisedki spordialad võiksid eeskuju võtta.

Finaali kvalifitseerus Elari alles viienda tulemusega. Kokku on seal 8 laskurit ja nendest neli olid muide naisterahvad. Finaali esiemeses pooles oli vaja olla kahe parema seas, kes hakkavad duellis võitjat selgitama. Sellega sai ta suurepäraselt hakkama. Vastaseks tuli lätlane Daniel Vilcins, kes 2 nädalat tagasi oli Euroopa meistrivõistlustel pronksmedalil.

Duellis lastakse üks lask haaval. Parema lasu sooritanu saab 2 punkti. Võitjaks tuleb sportlane, kes saab esimesena 16 punkti kokku.

Alguses jäi Elari taha 0:8. Kuid siis suutis ta ennast kokku võtta ja lõpuks oli tulemus 16:12 meie laskuri kasuks.

Tahaks tänada Andres Ammase fondi, Kultuurkapitali (Läänemaa), Lääne-Nigula valda, kes on leidnud võimaluse toetada Elari sportlasetee jätkumist.