Kalender

Elari Tahvinov 3 kulla mees Eesti meistrivõistlustelt laskmises

Elvas toimunud Eesti täiskasvanute ja juunioride meistrivõistlustelt tuli Läänemaale 5 medalit. Võideti 3 kulda, 1 hõbe ja 1 pronksmedal.

Kõige edukamaks oli meile võistluste viimane päev, kus noormeeste olümpia kiirlaskmises tuli kaksikvõit. Võitjaks tuli Elari Tahvinov 519 silmaga. Napilt kaotas võistkonnakaaslane Karlis Lõps ja sai uue isikliku rekordiga 516 silma hõbemedali. Hästi võistlesid ka yeised meie poisid, kes lasksid isiklikud rekordid. Kaspar Tõnisson sai kokku 482 silma ja 9.koha ning Raian Kleemann 471 silma ja 10.koha.

Meeste arvestuses tuli kuuendaks Raal Kurus 526 silmaga ja Janno Tamsalu seitsmendaks 525 silmaga. Meie püstolimeeskond tuli olümpiakiirlaskmises (Kurus, Tahvinov, Tamsalu) 4.kohale.

Püstolimeeskonnalt sellel aastal medalit ei tulnud. Ka kiirlaskmises ringmärki oldi 4.kohal ja samuti täiskaliibrilise püstoli harjutuses 4.koht (Kurus, Tahvinov, Ariko Astra).

Juunioride arvestuses lisas Tahvinov oma isiklikku kontosse veel medaleid. Vabapüstolis võitis ta 519 silmaga (is.rek.). Samuti tegid isikliku rekordi Karlis Lõps 458 silma 4.koht ja Kaspar Tõnisson 429 silma 7.koht.

Kiirlaskmises ringmärki lisas Tahvinov kolmanda kuldmedali ja võitis taaskord uue isikliku rekordiga 540 silma kuldmedali.

Spordipüstoli harjutuses (30 ringi+30siluetti) tuli 554 silmaga pronksmedal. Neljas esikoht ei olnud sugugi kaugel. Võideti 557 silmaga.

Samas harjutuses naiste arvestuses sai Triin Kuusik neljanda tulemusega finaali. Paraku finaal ei õnnestunud ja tasuks 7.koht. Naiskond koosseisus (Kuusik, Birgitta Vare, Anni Kallas) sai 5.koha.