Kalender

Eestimaa Spordiliit Jõud tunnustas aasta tegijaid

Laupäeval, 14. detsembril tunnustas Eestimaa Spordiliit Jõud Elvas maakondade aasta tegijaid.

Läänemaalt said tunnustatud Kauri Adman, Jaanus Levkoi ja Kullamaa IX Kooliolümpiamängud.

Kauri Adman (Läänemaa Aasta tegija kohaliku elu edendaja) on aktiivne saalihoki propageerija Läänemaal. Ta osales Noarootsi koolis saalihoki treeningute andmise juures. Kuna Kauri mängib ise Eesti PAF saalihokiliigas, siis teab ta täpselt kuidas noored peaksid oma oskusi ning energiat mängus rakendama. Samuti kaasas huvitatud õpilasi Tallinnas aset leidnud liiga mängudele, et nad näeksid pealt-vaatajatena, kuidas tegelikult saalihokit mängitakse.

Ta korraldas 2019. alguses Läänemaa saalihoki meistrivõistlused, kus osales viis võistkonda (sh. Vormsi, Saaremaa, Nõva,  Noarootsi, Järvakandi).

Oli treener Läänemaa meeste saalihoki võistkonnale, kes osalesid ka Rapla maakonna meistrivõistlustel. Kokku osales antud võistlustel 8 võistkonda ning Läänemaa meeskond Kauri juhtimisel sai 2. koha.

Kauri haldab Läänemaa saalihoki Facebook’i lehte, andes võimaluse igaühele saada osa saalihoki elust.

Kauri on sihikindel, omakasupüüdmatu, nõudlik ja suureks eeskujuks, kui asi puudutab saalihokit. 2019.a lõi Kauri ka MTÜ Nuckö Spordiklubi, millega tahab veel enam saalihokit populariseerida (korraldada võistlusi, viia läbi erinevaid treeninguid jne).

Igapäevaelus on ta Noarootsis ametilt mehhanik ja kombainer ning on imetlusväärne, et inimene leiab ja tahab leida oma töö ja eraelu kõrvalt aega, et saalihoki pisikut süstida inimestesse.

Jaanus Levkoi (Läänemaa aasta noortetreener 2019) taasarendab ja propageerib aktiivselt korvpalli Läänemaal. Tema eestvedamisel saavad algteadmisi korvpalli põhitõdedest arvukalt spordihuvilisi noori Läänemaa põhikoolides: Noarootsi, Oru, Palivere, Ridala.

Tema juhendatud võistkonnad osalevad aktiivselt Läänemaa meistrivõistlustel korvpallis. Eesmärgiks on edukalt osaleda Eesti II liiga meistrivõistlustel korvpallis, kus hetkel ollakse veel koolipoisi rollis.

Kullamaa IX Kooliolümpiamängudele (Läänemaa aasta spordisündmus 2019) oli kutsutud osalema kõik Lääne-Nigula valla 8 kooli 5-8.klasside õpilased. Mängud toimusid avamisest lõpetamiseni olümpia reglemendi järgi. Osales 190 noorsportlast. Külas olümpiavõitja Gerd Kanter.

Tegevus toimus 8 alal – lisaks traditsioonilistele kergejõustiku aladele ka maastikuvibu, lendgolf, tuletõrje teatevõistlus. Toimusid ka konkursid spordipiltide joonistamises ja spordiviktoriinis. Väljas oli näitus Eesti olümpiavõitjate portreedest. 

Ülle Lass