Kalender

Eesti noorte sisekergejõustiku meistrivõistlustelt saadi kuus medalit

Tallinnas toimusid nädalavahetusel Eesti talvised kergejõustiku meistrivõistlused U23, U20 ja U18 vanuseklassidele. Kokku võistles kahel päeval Lasnamäe Kergejõustikuhallis üle 500 sportlase, 44 Eesti kergejõustikuklubist. Nende hulgas ka kõik kolm Läänemaa esindust. Läänemaa Kergejõustikuklubi, Haapsalu Kergejõustikuklubi ja JK Tempo olid väljas kokku 10 sportlasega. Kokku tegid meie noored kergejõustiklased 16 starti. Tervelt kuuel neist võideti medal, neist kaks Eesti noorte meistritiitlit. Lisaks veel neli kohta esikaheksas. Veel olid mitmed sportlased rekordlainel. Seega saame Eesti talvised selle spordialal võistlused kordaläinuks lugeda.

Tablool Kevini võidutulemus. Treener Ants Kiisa paremalt kolmas

Haapsalu Kergejõustikuklubi kolm sportlast olid kõik kõrges mängus. Meeste U20 kuulitõukes tuli sellesse klubisse kaksikvõit. Selle vanusegrupi liider, Kevin Sakson ei andnud ka nüüd konkurentidele mingit võimalust. Kolmandas voorus tõugatud 17.83 on noormehe uued rekordnumbrid ja annab veel selleks talveks lootust uude meetrisse astumiseks. Kaksikvõidu kindlustas siin Haapsalu KJK-le Erki Mitman. Tema tõukas hõbeda saamiseks kuue kilost raudmuna 15.88. Meie poiste treeneriks Tallinnas on Ants Kiisa. Oma parima hüppe siseteingumustes tegi eelmise suve omavanuste meister kõrgushüppes Kevin Sakson. Sellel korral andis 1.90 pronksmedali. Kolmas selle klubi sportlane Eesti meistrivõistlustel oli Anna-Maria Vjazemski. Kahjuks koges Anna-Maria just talve tähtsaimal võistlusel ülekohtuselt palju ebaõnne. Esimesel päeval hüppas ta N U20 vanuseklassis kõrgust 1.63 ja jäi ühe enam ebaõnnestunud katse tõttu esimesena medalita. Teine neljas koht tuli 60 meetri tõkkejooksus. Ilusa eeljooksuga finaali pääsenuna, tegi ta ka finaalis väga eeskujuliku jookus. Finišijoonele viskusid nad tallinna SS kalevi kergejõustiklase Kristi Pappeliga täiesti koos, kuid fotofiniš näitas Anna-Maria neli tuhandikku halvemat aega. Siiski on 9.07 sügisest Heiko Väädi käe all treeniva kergejõustiklase uus isiklik rekord.

 

Jooksuklubi Tempo eest startisid taas kaks Mihhail Jutkini hoolealust, Igor Skatško ja Ruslan Sergatšjov. Ruslan sai kaela Eesti meistrimedali M U20 5000 meetri käimises. Finišikell näitas ajaks 23.38.92. Igor aga võitis kaks pronksmedalit. 800 meetri jooksus tuli see M U23 vanuseklassis 2.01.82-ga ja 1500 meetri jooksus 4.14.42-ga. Eesti Kergejõustiku Liidu edetabelisse lähevad need kui noormeeste isiklikud rekordid.

Kolmas meie klubi, Läänemaa Kergejõustikuklubi oli esindatud viie sportlasega. See klubi koosneb nagu paar viimast aastat ikka, Lihula ja Virtsu koolide noortest sportlastest. Ka nüüd olid need noored tublid. Parimad tulemused olid Martin Teppani 800 meetri kuues koht M U20 klassis ajaga 2.05.56. Ainar-Sten Junker hüppas kõrgust 1.70 ja oli M U20 klassis seitsmes. U 18 tütarlastest olid 15 koha väärilised 9.30 kuuli tõuganud Kristiina Kukk ja kaugushüppaja Kerli Ristikivi, kes hüppas 4.69. Krismar Liiv oli M U20 vanusegrupi 400 meetri jooksus 14 ja 800 meetri jooksus 16.

Viie nädalal pärast lõpetavad Eesti meistrivõistlustega sisekergejõustiku hooaja U16 ja U14 vanuserühma sportlased.

Kirjutas Jaanus Getreu