Eesti meistrivõistlustelt sellel aastal ühe medaliga

Käesoleva aasta õhkrelva meistrivõistluste korraldamist mõjutas tugevalt võimutsev viirus. Veel nädal aega enne plaanitud üritust ei olnud selle toimumine veel kindel. Terviseameti ja kultuuriministeeriumi seisukohalt on laskmine väga ohtlik spordiala, kus sportlased on „pidevalt füüsilises kontaktis” ja „hingeldavad üksteisele lähidistantsilt näkku”. Õnneks sai normaalne suhtumine võitu ja meistrivõistlused peetud. Päev läbi võistluspaigas viibides oligi maskieitajaid näha Narva ja Männiku Laskurklubi (ehk siis Tallinn) esindajate seas.

Piirangute tõttu lubati igast relvaliigist tulejoonele edetabeli alusel 20 parimat laskurit. Meile üllatuslikult oli Läänemaa esindajaid nende seas arvukalt.

Meeste püstolis 4 laskurit (Raal Kurus, Elari Tahvinov, Kaur Kuurberg, Arles Taal). Naiste püstolis 3 laskurit (Triin Kuusik, Kaidi Saarna, Kerli Neljas). Naiste püssis 1 laskur (Eva-Liisa Saag). Meeste püssis 2 laskurit (Kristjan Tiitsma, Martten Tiitsma).

Esimesena olid võistlustules mehed püstolilaskurid. Kõigepealt lastakse põhivõistlus 60 lasku, mille 8 paremat pääsevad finaali. Põhivõistlusel lasi Arles Taal enda kohta kehva tulemuse 557 silma, kuid mis viis ta 4. tulemusega finaali. Elari Tahvinov sai kokku 552 silma ja 10.koha. Finnali pääses 2 silma parema tulemusega. Kaur Kuurberg 537 silmaga 15.koha. Finaali alustas Arles väga bravuurikalt, olles esimeste laskudega liider. Seejärel kukkus teisele kohale ja finaali lõpuks oli kolmas. Tasuks pronksmedal.

Naiste püstolis oli Triin Kuusikul kaitsta meistritiitel ja Kaidi Saarnal pronkmedal. Seekord nii edukalt ei läinud. Põhivõistluse lõpetas Triin 550 silmaga ja viiendana finaalis. Kaidi Saarna lasi 546 silma ja kuuendana finaalis. Kerli Neljas sai 524 silmaga 16.koha.

Finaal algas meie laskuritele keskpäraselt. Siis kosusid mõlemad. Mingil ajahetkel olid Triin ja Kaidi mõlemad medalikonkurentsis. Kuid otsustavatel momentidel lasti konkurentidest kehvemini ja lõppseis: Triin Kuusik 5.koht, Kaidi Saarna 7.koht.

Meeste püssis suurte lootustega startinud Kristjan Tiitsma sai kokku 582,7 silma ja 17.koha. Kindlasti mõjutas tema tulemust pikk võistluspaus. Marteen Tiitsma põrus aga varustuse järelkontrollis ja tulemust kirja ei saanud. Laskmisjope on lihtsalt väikseks jäänud. Kinninööbitud jopel peavad nööbiaugud võimaldada venitada veel 3 cm üle kinnituse.

Naiste püssis tegi tubli tulemuse Eva-Liisa Saag. Kokku sai 591,4 silma ja 12.koha.