Kalender

Eesti lauatennisistide esindus käis Luksemburgis seminaril

7.-10.detsembrini olid Luksemburgi Rahvuslikus Spordi Instituudis seminaril Svea Onno ja Heikki Sool.

DSC_0375
Fotol: Heikki Sool (Haapsalu treener), Zhang Yining (4-kordne olümpiavõitja ja 10-kordne  maailmameister, 2008 OM andis sportlasvande), Li Xiaodong (Hiina rahvuskoondise treener), Svea Onno (Tartu treener). Foto erakogust

Lektoriks oli Li Xiaodong, kes on olnud 12 aastat Pekingi koondise treener, 25 aastat Hiina rahvuskoondise juures mitmesugustes ametites, Hiina Lauatennise Assotsiatsiooni treener, Shanghai Spordiakadeemia professor. Suur on tema osa ka selliste olümpiavõitjate ja maailmameistrite arenemisel nagu Teng Yi, Wang Tao, Yan Sen, Wang Liqin, Wang Nan, Li Yu. Seminari avamisel tervitasid meid Luksemburgi Lauatennise Assotsiatsiooni president ja Shanghai Lauatennisekeskuse prisedent Shi Zhihao (ITTF ja CTTA viitsepresident).

DSC_0346

Eksootilisemad osavõtjaid olid Lõuna-Aafrikast, Puertorikost, Singapurist, Kanadast, Jaapanist. Loengu teemadeks olid: lauatennise arengu viis etappi,

Hiina lauatennise areng ning põhiteemaks lauatennise mängutehnika ja kuidas edasi liikuda, suundumused. Hiina teadlased on pikalt uurinud, et miks eurooplased on aeglased kui nende lauatennisistid ja jõudnud järeldusele, et põhjuseks see et hiinlased löövad tõusvat palli, eurooplased aga langevad palli. Palju räägiti ka noorte distsipliinist, mis hiinlastel on paigas, kuid eurooplastel pea olematu.

Püüan lähitulevikus materjalid avaldada ka Eesti keeles. Meeldivaks üllatuseks oli see, et ITTF toetas iga riigi kahe treeneri osalemist, tasudes majutuse ja toitlustuse eest. Kokkuvõttes oli väga kasulik ja arendav seminar ning tekitas palju uusi mõtteid.

Kirjutas Heikki Sool