Kalender

Eerik Pank on Euroopa kolmas!

14632658_1081658605282536_385166636_o

Ei noh, vot sellist pealkirja soovib iga treener oma blogisse kirjutada.

Seekord saan seda teha mina. Just, tõepoolest, meie trenni poiss Eerik Pank on U14 vanuste poiste arvestuses EM-i pronks sumo maadluses, +70 kg kehakaalus.

Kõigepealt kasvas Eerik suvega suuremaks, selliseks 100 kilogrammiseks. Oli kohe selge, et kreeka-rooma maadluses meil sel aastal midagi teha ei ole. Selle vanuse suurim kaal on -85kg.

Ei mäletagi kust see info tuli, aga septembris toimusid sumo maadluse eestikad ja õnneks saime MK Juhani poistega Eeriku ka võistlustele kaasa saata. Sealt tulid siis hõbe ja pronks. Mõtlesin – tore. Olin kuulnud, et kullaga oleks saanud euroopakatele. Mis siis ikka. Hõbe ja pronks on ju ka head kohad

Paar päeva hiljem tuli kiri, et Pank on oodatud Eesti esindusega Brandenburgi EM-le. No mis sa oskad öelda. Rõõm missugune.

Rääkisime koduga läbi, panime nimed kirja, maksime raha ära.

Enne minekut kutsus Meelis Höövelson Vinni, koondislastele korraldatud laagrisse sumot õppima. Eerik käis seal kaks nädalavahetust. Vinnis oli isegi Baruto isiklikult Eerikuga tegelenud. Eerik ise saatis peale trenni sellise sõnumi “Trenn oli vägev 2 korda tuli ninast verd”. Kui see ei ole Eeriku moodi, siis mis on?;) Läänemaal on meil oma kangelane olemas – Aap Uspenski, käis meil Lihulas oma salanippe õpetamas. Aitas teha viimast lihvi.

See on parim, mida oskasin pakkuda, oleks võinud ju ise ka punnitada – yuutuubida ja õppida, aga tõde on see, et ma ei osanud sumo vöödki siduda.
Enda õigustuseks, täna juba oskan:)

Loe edasi Janar Sõbra kirjutist Raskejõustikuklubi Leola blogist