Arles Taal tõi Leedu Grand Prix karika koju

Vindilaskmises võitis Taal leedukast konkurenti peale pingelist ümberlaskmist, kuna põhivõistlus lõppes võrdse punktisummaga.

Taal ütles pärast võistlust, et on medali üle küll õnnelik, kuid oleks tahtnud võita parema punktisummaga. “Oleksin maksimumtulemusega võitnud, siis ehk oleksin rahul olnud,” nentis sportlane.

Eesti meeskond koosseisus Arles Taal (Läänemaa), Rivo Poltimäe, Kaupo Kindsigo, Aili Popp ja Lilian Leetsi (kõik Võrumaa) ning Thomas Soosaar tõi koju meeskondliku esikoha.

Kuus eestlast tegid Leedus ajalugu, tuues koju ka kõik teised võistluse esikohad. Kombineeritud laskmise (haavli- ja vindilaskmine) võitis Rivo Poltimäe ja haavlilaskmise Thomas Soosaar, kes oli ka parim juunior. Naistest oli konkurentsitult parim eestlanna Aili Popp, kes võitis esikoha kõigis kolmes harjutuses.

Kombineeritud laskmises jäi Taal viiendaks ning haavlilaskmises kolmeteistkümnendaks.

Sportlased lasksid Leedus samu harjutusi kui kaks nädalat tagasi Männikul toimunud Euroopa meistrivõistlustel. Haavlipüssist tuli tabada neli harjutust lendavaid taldrikuid ning vintrelvast kaks harjutust seisvaid siluette. Et võistlus oleks huvitavam, oli üks seisev märkleht asendatud jooksva märklehega.

Võistlusel olid esindatud Eesti, Leedu ja Poola sportlased.

Leedu Grand Prix võistlus viidi läbi Śiauliais toimuvate Rahvusvahelise Sport Kõigile Föderatsiooni TAFISA egiidi all. TAFISA maailmamängudel, mida toetavad nii UNESCO kui ka Euroopa Komisjon, osalevad 7000 osalejat 60 riigist. Nädala jooksul osalevad 26 spordialal 1200 sportlast, läbi viiakse hulgaliselt seminare, konverentse ning kultuuriüritusi. TAFISA maailmamängud toimuvad iga nelja aasta tagant, järgmised mängud korraldab Indoneesia 2016. aastal.

Taal jätkab võistlushooaega koduste võistlustega ning valmistub järgmiseks rahvusvaheliseks etteasteks tuleval aastal Itaalias peetavatel Euroopa meistrivõistlustel.