Kalender

Argo Jõesoo võitis linnamaratonide sarja

Aasta ringi toimuvad Eestis erinevad rahvajooksude sarjad. Kõige populaarsem on linnajooksude sari, mis koosneb kokku seitsmest etapist. 7. oktoobril pandi sarjale punkt Tartu Linnamaratoniga ja ühtlasi selgitati selle sarja kokkuvõttes aasta parim jooksja. Võitjaks krooniti Läänemaa Kergejõustikuklubi sportlane Argo Jõesooo. Ta tuli  sarja võitjaks ka mullu. Lisaks sarja võidule oli ta parim ka Rapla Selveri Suurjooksul ja Eesti Ööjooksul Rakveres. Eriti märkimisväärne oli Jõesoo saavutus SEB Tallinna maratonil, kus ta lõpetas jooksu kolme keenialase järel Eesti maratonijooksu meistrina uue maakonna rekordiga 2:28.15. Peale ülaltoodud nelja jooksu kuuluvad sarja veel Narva Energiajooks pikkusega 21,1 km, Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, Viking Window Paide-Türi Rahvajooks.

Teine suurem jooksusari on järvejooksude oma, kus on kavas 4 jooksu ( ümber Harku järve, ümber Saadjärve, ümber Pühajärve ja ümber Ülemiste järve). Selles sarjas oli Läänemaa edukam samuti Läänemaa KJK värve kaitsev Lauri  Luik lõppajaga 2:56.59,9. Ta oli selle tulemusega kokkuvõtes 8., M35 vanuseklassis 3. Teistest parimatest, kes mahtusid saja parema hulka, võiks välja tuua Läänemaa juurtega sportlasi Kristjan Mulda ja Agu Kirsipuud, kes olid üldarvestuses 40. ja 41.

Üks tuntust koguv  sari on Pärnu Kahe Silla klubi poolt korraldatav kolmiküritus. Sel aastal on juba toimunud Luitejooks ja Kahe silla jooks. 22. oktoobril on kavas Rannajooks pikkusega 10 km. Kahe jooksu kokkuvõttes on läänlaste parim Uno Allika Haapalust. Tema kahel etapil saavutatud aeg on kokku 1:19.40,5, mis annab üldjärjestuses 65. koha, M50 klassis 5. koha. Üldjärjestuses 93. on Andi Vallik Lääne Ristilt. Paremuselt 3. läänlane on Hugo Paulus , kes hoiab M60 klassis 7. kohta.

Tegelikult on nii jooksusarju, kui üksikuid jookse piisavalt igale maitsele. Olgu selleks Läänemaa Kergejõustikuklubi poolt aprilli algul korraldatav 10 km maanteejooks; 1. mail toimuv ümber Viljandi järve jooks (järgmine aasta toimub jooks juba 89 korda) või detsembri lõpus korraldatav Saaremaa kolme päeva jooks kogupikkusega 42,2 km Tee ainult vastaval tasemel trenni ja sul on võimalus end erinevatel üritustel proovile panna!

Kirjutas Endel Susi