Kalender

Anni Kallas ja Elari Tahvinov tulid laskmises kuni 14-aastaste Eesti meistriks

Haapsalus peeti kuni 14-aastaste (C-vanuseklass) Eesti noorte meistrivõistlused laskmises. Hästi esinesid kodutiirus Haapsalu noored. Võideti kaks meistritiitlit ja kaks pronksmedalit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Õhupüstoli harjutuses 20 lasku tuli võitjaks Anni Kallas (pildil keskel, foto erakogust) 171 silmaga, teine ja kolmas olid Viljandi tüdrukud.

Poiste õhupüstolis serveeris super üllatuse Elari Tahvinov (pildil vasakul) – isiklik rekord 167 silma ja meistritiitel. Ühe silmaga edestati Narva poissi. Samas harjutuses ei soosinud aga õnn Karl Armin Võsurit, kes jäi neljandaks sama silmade arvuga, mis oli pronksmedaliomanikul. Mõlemad kogusid 163 silma, kuid kehvem viimane seeria jättis meie poisi neljandaks. 

Pronksmedalid tulid meie laskuritele spordipüstoli ringmärgi harjutustes. Tüdrukute arvestuses oli kolmas Anni Kallas 206 silmaga, jättes neljandaks 204 silma kogunud võistkonnakaaslase Anete Looritsa.

Poiste arvestuses kordas oma eelmise aasta kolmandat kohta Kaspar Kohtring (pildil paremal) 221 silmaga. Tulemus oli tunduvalt parem kui möödunud aastal. Paraku olid paremaks läinud ka konkurendid. Siingi oli meie laskur neljandal kohal. Üllatas oma esimesel üle-eestilisel võistlusel osalenud Hendrik Astra, kes sai kokku 210 silma.

Jätkus Läänemaa noorlaskurite käesoleva aasta meeldiv tava tuua igalt noorte tiitlivõistlustelt vähemalt üks kuldmedal. Aasta algusest on neid kogunenud järgmiselt:  viis kuld-, kolm hõbe- ja kuus pronksmedalit.

Noortele “laskurihakatistele” oli selline vähendatud programmiga võistlus parajaks katsumuseks saamaks ettekujutust: “MIS see laskmisvõistlus on?”.

 

Mati Seppi