Kalender

Aleksander Kreegi mälestusvõistlustel püstitati staadioni rekordid

Lihulas toimunud III Aleksander Kreegi mälestusvõistlustel kuulitõukes näidati suurepäraseid tulemusi. Ülimalt kõrgetasemelise meeste võistluse kõrval, võistlesid mälestusvõistlustel esmakordselt ka naised. Ka siin oli millele kaasa elada.

Naiste võistlustelt staadioni ja rida isiklike rekordeid.

Esmakordselt võistlesid Aleksander Kreegi mälestusvõistlustel ka naised. Selline samm oli üsna loogiline jätk, sest iga toimiv üritus peab arenema ja astuma sammu edasi. Pakkuda naistele võistlusvõimalust, oli igati õige otsus, algus on tehtud ja sellest saab ka tulevikus Aleksander Kreegi mälestusvõistluste kindel osa. Võistlema tuli seitse tublit naissportlast, neist noorimad 14 ja 16 aastased Lihula Gümnaasiumi sporditüdrukud. Naiste võistlus oli meeldiv segu kindlast võistluse favoriidist, Eesti ühest hetke parimast naiskuulitõukajast Madli Rahuvarmist, terve elu erinevaid spordialasid harrastanud staazikatest tegijatest, Maarja Jõeveest ja Janne-Ly Siimonist, kuni kooliõpilaste, alles sellel aastal kuulitõuke avastanud Gertu Küttmanni ja Eliise Lepani välja. Favoriit Madli Rahuvarm võttis kindlalt ka oma, tõugates kolmandas voorus võidutulemuseks 12.36. Tulemus on ka Lihula Gümnaasiumi staadioni uueks rekordiks!! Teise koha sai nooruke, 14 aastane Gertu Küttmann, kelle 8.56 on neiu uueks isiklikuks rekordiks. Gertu on muide väga tubli jalgpallur. Ta on Eesti Koolispordi Liidu meister, ning saavutanud oma koduklubi Lõuna-Läänemaa JK koosseisus Eesti noorte meistrivõistlustel 5 koha..”Kartsin ikka väga täna võistelda. Naiste võistlus ja kõik vanemad. Publik samuti segas. Aga eks harjun” ütles tubli sporditüdruk. Vaid kahe sentimeetriga jäi Gertust maha ja saavutas kolmanda koha Lihula Muuseumi juhataja, Kullamaalt pärit ja kunagi väga heal tasemel võrkpalli mänginud Maarja Jõevee, tulemus siis 8.54. Heitlus 2-4 kohani oli väga põnev, sportlased olid seal vaid 28 sentimeetri sees. Ka kõik teised olid tublid. Kõiki autasustati karikate ja auhindadega. Eriauhind Narma LV vaip kuulub aga kõige nooremale kuulitõukajale, kelleks on 14 aastane Gertu Küttmann. Vahepeal on lapsed visanud palli, kus parimad olid Claudia Järve, Tambet Järve ja Arti Viispert.

I Madli Rahuvarm SK Haapsalu 12.36
II Gertu Küttmann Lihula 8.56
III Maarja Jõevee Lihula 8.54
4. Janne-Ly Siimon Lihula 8.38
5. Kerli Neljas SK Haapsalu 7.42
6. Lydia Kurus SK Haapsalu 6.86
7. Eliise Lepp Lihula 5.87

Karl Koha kaitse esikohta ja uuendas taas staadioni rekordit.

SAM_1236
Foto laanlane.ee

Ülimalt meeldiv, et meeste võistluses olid taas kohal paljud meie vabariigi kuulitõukajate koorekihist. Südamlik hetk saabus, kui koos sportlastega jõudis staadionile koos perekonnaga ka Aleksander Kreegi õetütar pr. Elvi Jürgens. Sportlased ja publik tervitasid prouat pika aplausiga. Kuulitõukajatega tegeles aga soojendusel Eesti Kergejõustiku Liidu tõugete ja heidete vanemtreener Ants Kiisa, kelle enda rekord pärineb Atlanta olümpia aastast 1996 ja on nii hea kui 19.39. Juba soojendusel tehtavad katsed on paljulubavad. Karl Koha:”Ma tõuakan täna uue staadioni rekordi. Luban seda”. Vot sellise lubadusega algavad III Aleksander Kreegi mälestusvõistlused
Võistlusel haarabki favoriit Karl Koha kohe ohjad, tõugates teises voorus uueks staadioni rekordiks 17.12. !!! Parandades kahe sentimeetriga oma eelmise aasta võidutulemust. Raido Kalbach suudab 15.99 ja Fred Vali 15.84. Palju ei jää maha, eelmisel aastal just Lihulas isikliku rekordi tõuganud Ats Kiisa, kes kolme vooru järel paikneb 15.65-ga neljandal kohal. Peale regrupeeringut hakkavad mehed hoogu minema. Kogu võistluse ajal igalt poolt- publikult, ennast ärgitades ja lisaks veel staadioni äärsetelt kuuskedelt seljaga energiat võttes Fred Vali teeb neljandas voorus oma päeva parima- 16.50!! Samuti teeb enese parima Rivo Tamm-14.97. Raido Kalbach, kes on terve võistluse tõuganud hämmastava stabiilusega-kuuest katsest mõõtmisele viis ja kõik tõuked 52 sentimeetri sees, saab viimases voorus parima-16.02!! Viimane sõna jääb aga Karl Kohale, peakohtunik Rein Aule kuulutab-17.23 ja võistluse jooksul juba teine Lihula Gümnaasiumi rekordi parandus. Võistlus on lõppenud, mehed löövad patsi, rahvas aplodeerib. Narma LV eriauhinna vaiba võidab Christian Kalme, kelle tulemus 13.10 on kõige lähemale Aleksander Kreegi rekordile 16.40, kui lahutada tulemusest 4 meetrit.Just selline oli tingimus.

I Karl Koha Audentes 17.23
II Fred Vali Haapsalu KJK 16.50
III Raido Kalbach Tallinna SS Kalev 16.02
4. Ats Kiisa Audentes 15.65
5. Rivo Tamm Kose 2000 14.97
6. Christian Kalme TÜ ASK 13.10
7. Marko Ulla Haapsalu KJK 10.30

Suur töö.

Sellise kaliibriga võistluse toomine Lihulasse on suur töö ja nõuab pingutust ja pühendumust kõikidelt abilistelt. Oleme saanud hakkama ja tahame juba järgmisel aastal võistlusele uue ala juurde tuua. Ka värskel võistlusel käis selline mõte läbi. Eriti on uue mõte taga võistluste peakohtunik Rein Aule. Uueks alaks võiks olla kettaheide. Pingutame, analüüsime, ikka selleks, et Lihulasse kvaliteetne spordivõistlus tuua.
Korraldaja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi tänab kõiki abilisi: Maarja Jõevee, Katrin Lehtpuu, Rein Aule, Väino Põld, Enn Kerge, Paavo Veermäe, Haapsalu Linna Spordibaasid, Riive OY, Auninnapood OÜ, Taebla Auto, Lihula Gümnaasium, Spordiliit Läänela.

Pildid

Kirjutas Jaanus Getreu