Kalender

Aasta noortetreener 2016 on Aavo Tomingas

Lääne Maakonna Spordiliit Läänela korraldab maakonna spordivaldkonna tunnustamist. Selle raames tunnustas spordiliit 13. jaanuaril Taebla kultuuri- ja spordikeskuses ka aasta Läänemaa 2016. aasta parimat noortetreenerit.

Aavo on laste seas väga hinnatud jalgpallitreener. Tema kasvandikud on tulnud Eesti meistriks jalgpallis ning esindanud Eesti rahvuskoondist. Omab jalgpallis EJL UEFA B litsentsi ja EOK 5. astme treeneri litsentsi. Juhendas eelmisel aastal esmakordselt U-17 Eliitliigas Läänemaa meeskonda.

Iga maakonna aasta noortetreenerit tunnustas ka Eestimaa Spordiliit Jõud. Aavo Tomingas (pildil. Foto Arvo Tarmula)  sai ka Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupi spordipreemia.

Noortetreeneriks olid esitatud veel:

Helen Nelis-Naukas on eduka noore Carmen – Lii Targamaa treener.

Eduard Brok on kirglik õpetaja, treener ja koolinoorte meeskonnahoidja. Tema juhendamisel on meie kooli poisid esinenud edukalt maakondlikel jalgpalli- ja korvpallivõistlustel, lauatennises on toodud häid tulemusi nii maakondlikul kui vabariiklikul tasemel. Eduardi pühendumine treeneri- ja õpetajatööle on eeskujuks meile kõigile. Tema südameasjaks on viia maapiirkondade noored vabariiklikule tasandile; teha nii, et ainuüksi kooli asukoha pärast ei jääks noortel head sportlikud tulemused saavutamata.

Kaja Ladva on aktiivne treener, kelle õpilased on esinenud edukalt nii maakondlikel, üle-eestilistel kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Tema õpilastest võib nimetada Eesti meistrivõistlustel häid kohti saavutanud sportlasi: Annabel Moor, Markkus Kõre, Kevin Sakson, Madli Rahuvarm, Kristo Simulask, Erki Mitman, Maily Märss.

Kaja on Haapsalus korraldanud erinevaid võistlusi noortele: Haapsalu KJK 2. etapiline hüppevõistlus, Läänemaa KSL võistlused kergejõustikus, TV10 olümpiastardi mitmevõistluse finaal Läänemaal, Läänemaa MV kergejõustikus koos suvemängudega kergejõustikus, Swedbanki 14. lastejooks Paralepa rannas, Läänemaa KSL põhikoolide mitmevõistlus, Lääne-Hiiu-Harju sõpruskohtumine kergejõustikus, Järelkasvuvõistlused kergejõustikus Läänemaal ja Haapsalu KJK võistlused teivashüppes.

Kristjan Kosk on tasakaalukas, rahulik, intellegentne, sportlik, hea suhtleja noormees. Pidevalt arendab oma teadmisi treneeri tööl.