Kalender

Aare Lauren on maailmameister meeste jahivibus

7.-12. oktoobrini toimusid Elgro River Lodges, Potchefstroom, Lõuna Aafrika Vabariigis maailmameistrivõistlused maastikuvibu laskmises. Tulemused lõpuprotokolli said 391 vibulaskjat 60 erinevas vanuse- ja vibuklassis.

Võistlus peeti viiel päeval kolmes erinevas formaadis. Esimesel ja neljandal päeval lasti maastukiring, neli noolt 28 märki, teisel ja viiendal päeval jahiring, samuti 4 noolt ja 28 märki ning kolmandal päeval loomaring kolme noolega esimese tabamuseni 28 märki. Viie päeva tulemused summeeriti, mille tulemusel selgusid võitjad.

Eestist osales kaheksa sportlast viies erinevas vibuklassis. Koju toodi kaks esimest ja neli teist kohta. Kaksikvõit naiste pikkvibus, esimene koht meeste jahivibu, teine koht naiste jahivibu, meeste pikkvibu ja meeste traditsioonilises jahivibu klassis.

Läänemaale, vibuklubist Lääne Vibulaskjad tõi esikoha meeste jahivibus Aare Lauren ja teise koha naiste jahivibus Aire Lauren.

Ilmad võistluspaigas olid äärmiselt karmid. Kui meile põhjamaalastele tavaliselt meeldivad soojad ja päikesepaistelised päevad, siis üle 30 kraadi varjus ja veelgi enam päikese käes, kus varju leida on keeruline, oli see väga kurnav. Võistluspäevad algasid hommikul äratusega kella viiest, hommikusöök, sõit võistluspaika, soojenduslasud harjutusväljakul. Võistlusrajad kulgesid mööda maastikku, kus varju pakkusid vaid akaatsiapuud ja Vaal jõe ääres ka mõned lehtpuud. Võistluste algus oli kell üheksa ja raja läbimine kestis kuni nelja, poole viieni pealelõunal. Oli äärmiselt oluline tarbida piisavalt vedelikku, isiklikult kulus 3-4 liitrid rajal olles vähemalt ja kaitsta end põletava päikese eest. Rasketest tingimustest räägib ka see, et alustas võistlust 411 osalejat ja lõpetas 391, katkestajaid seega 20.

Kirjutas Aare Lauren

Veel pilte