Eesti murdmaajooksu karikavõistlustelt toodi kaks poodiumikohta

Pärnumaal Jõulumäel, toimusid 2016 aasta Eesti murdmaajooksu karikavõistlused ja meistrivõistlused. Karikavõistluste programmis oli kokku 16 distantsi kümnele vanuserühmale, Eesti murdmaajooksu meistrid selgusid aga naiste 8 kilomeetri ja meeste 12 kilomeetri distantsil. Jõulumäe Tervisekeskuse väga huvitavatel ja mitmekesistel jooksuradadel tegid väga hea võistluse kolme Läänemaa Kergejõustikuklubi 12 sportlast. Kokku saadi kaks poodiumikohta, ning lisaks jooksid veel meie sportlased end seitsmel korral esikümnesse. Ülimalt hea võistluse tegid Lihula Gümnaasiumi kaks jooksupoissi, kelle kaks esikolmikukohta olid Läänemaa sportlaste säravaimad.

Läänemaa Kergejõustikuklubi toetus Lihula Gümnaasiumi sportlastele.

20161008_154822

Kolmest meie klubist oli edukaim Läänemaa Kergejõustikuklubi(Treenerid Endel Susi ja Jaanus Getreu), keda esindasid pea täielikult Lihula Gümnaasiumi õpilased. Nemad tegid ka maakonna kaks säravamat tulemust. Poiste C-klassi 1000 meetri jooksus saavutas imelise lõpuspurdi teinud Virgo Vallik ajaga 3.34.0 II koha. 15 jooksjaga võistlusel ületas ta koos Hanno Tammega rind-rinnale üle finisijoone kukkudes sama ajaga. Kohtunikud aga kuulutasid võitjaks Tamme. Mõistagi on seitse aastat jalgpalliga tegelenud Virgo Vallikule II koht suur kordaminek ka sellel spordialal. Sama klubi parim kergejõustiklane, Eesti koondislane Martin Teppan võistles Poiste A-klassi 1000 meetri jooksus. Taas tegi Martin väga südika etteaste ja II koht tuli ajaga 3.11.0. Sellel distantsil võistlesid veel kaks Läänemaa Kergejõustikuklubi jooksumeest: Ainar-Sten Junker saavutas üheksanda ja Tambet Järve üheteistkümnenda koha. Kokku jooksis poisse sel jooksumaal 16. Tütarlaste A-klassi 500 meetri jooksus tuli rajale 10 jooksjat ja klubile  tõi üheksanda koha Hanna Hatto, aeg 1.47,0.
JK Tempo(Treener Mihhail Jutkin) parima koha eest selle aasta murdmaajooksu karikavõistlustel hoolitses Ruslan Sergatsov. Tema poiste A-klassi aeg 11.27,0 andis 11 osaleja hulgas viienda koha. Daniil Andrianov oli Meesjuunioride 5 kilomeetri jooksus seitsmes, aeg 22.36,0, ning Anastassija Skatsko Tütarlaste B-klassi 1,5 kilomeetri distantsil üheksas, aeg 6.07.0. Daniilil oli konkurente kuus ja Anastassijal 12. JK Tempo esindaja oli medalinõudleja aga ka Eesti meeste murdmaajokksu meistrivõistluste 12 kilomeetri jooksus. Igor Skatsko laeks jäi sellel korral 12 osalejaga jooksus 11 koht, ajaga 48.43,0.
Hästi jooksid kaks Haapsalu Kergejõustikuklubi(Treener Kaja Ladva) kergejõustikutüdrukut. Tütarlaste C-klassi 500 meetri jooksus tuli starti koguni 42 võistlejat. Keity-Liina Kallas saavutas ajaga 1.34,0 väga korraliku viienda koha! Esikolmikukohast jäi teda lahutama vaid üks sekund! Täpselt sama aja jooksis Tütarlaste B-klassis  Keity-Liina klubikaaslane Hanna-Liisa Salf. 17 osalejaga jooksus andis see tubli kaheksanda koha.
Eesti Kergejõustikuliit pani järjekorda ka klubid. Eesti 2016 aasta parim klubi murdmaajooksus on Rakvere KJK Vike. Kokku teenis punkte 30 kergejõustikuklubi. Läänemaa Kergejõustikuklubi platseerus 15, JK Tempo 16 ja Haapsalu Kergejõustikuklubi 21 kohale.