9. aprillil selgusid maakonna meistrid 10 km maanteejooksus

9. aprillil 16. korda toimunud Haapsalu maanteejooksu kindla võidu võttis Karel Hussar klubist. Jooksupartner. Võitja läbis 10 km ajaga 31:47, mis jääb Ilja Nikolajevi poolt 2017. aastal joostud rajarekordile alla 48 sekundiga. Teisele kohale tuli Jaanus Kallaste klubist Treeningpartner ajaga 32:56 ja kolmandale kohale Martin Vilismäe Sparta spordiklubist ajaga 33:13.

Parima läänlasena finišeerunud Argo Jõesoo läbis raja ajaga 34:39, mis andis talle üldarvestuses kõrge 8. koha. Läänlastest tuli teisele kohale Lauri Luik, kes finišeerus 16-na ajaga 35:56 ja kolmandale Mikk Tereping ajaga 38:11.

Kiireim naine oli 23-na finišeerunud Pille Hinn spordiklubist Sparta, kes läbis 10 km ajaga 37:24. Naiste arvestuses saavutas 2. koha Maris Heinaru klubist Treeningpartner ajaga 38:36 ja 3. koha Kertu Küla spordiklubist Sparta ajaga 40:06.

Läänemaa meistriks naiste arvestuses tuli Dina Timofejeva, kellel kulus 10 km läbimiseks 47:57, mis andis talle naiste arvestuses 24. koha.  Teise koha Läänemaa meistrivõistluste  arvestuses saavutas tänavu oma 60. sünnipäeva tähistav Viivi Kääpa ajaga 50:00 ja 3. koha ajaga 50:41 tänavu veel U18 vanuseklassis võistlev Emma Kathrina Hein.

Noortejooksu võitis Rapla spordiklubi jooksja Kevin Jõesoo, kes läbis 5 km distantsi ajaga 17:20. Teisele kohale tuli võitjast täpselt minut hiljem finišeerunud Sparta spordiklubis treeniv Trevor Karro ja kolmandaks SK ProRunner jooksja Kaisa-Maria Oll ajaga 20:43.

Kokku osales tänavusel Haapsalu maanteejooksul 189 jooksjat – 10km pikkusele põhidistantsile startis 180 jooksjat ja 5km noortejooksu läbis 9 noorsportlast. Seejuures vanim rajale läinud inimene oli üle 70-aastane Esmeralda Lille Jõgevamaalt.  Ilma poolest oli tänavune maanteejooks jooksjatele vaheldusrikas – joosta tuli nii päikese, tuule, vihma kui ka lumega.