7. juulil toimus 38. Kessu regatt

7. juuli 2019 toimus 38. Kessu regatt. Päev oli ilus ja võistlejad said kogeda erinevaid tuuli ja ka tuulevaikust.

Regati stardi ajal puhus tuul 3-5m/s idakaarest. Rohuküla all kukkus tuul ära ja eest ära sõitjad püüti tagant tulijate poolt kinni. Peale Rukkirahu tekkis briis ja tuul tõusis vaikselt põhjakaarest kuni 6-8 m/s. Mandril oli näha vihmapilvi, mis liikusid mere poole.

Kõik jahid jõudsid tagasi sadamasse kella 20.00ks. Läänemaa meistrivõistluste arvestuses võisteldi kahes grupis: Estlys 1 ja Estlys 2.

Esimese grupi võitjaks tuli jaht Liliann, teine oli jaht Ragamuffin ja kolmas koht jaht Cassandra. Teise grupi võitjaks tuli jaht Black Bird, teisele kohale tuli jaht Tuuslar ja kolmas oli jaht Maimu.

Võistlusprotokolliga saate tutvuda Haapsalu jahtklubi kodulehel. Pildid on nähtavad jahtklubi facebook kodulehel. Täname osalenud jahte ja kohtumiseni järgmisel aastal.