Kalender

4. Elustiili Maraton tuleb taas, Haapsalus ikka!

Et inimene on loodud liikuma, on meie projekti “Elustiili Maraton” suunatud liikumisele. Kuna liikumine on vähene, eriti laste ja noorte seas, sest tänapäeva nutimaalim on toonud elu niivõrd mugavasse tsooni, et liikumisvajadus on praktiliselt mitte vajalik, mistõttu ka liikumisaktiivsus on märgatavalt vähenenud ja seda ka täiskasvanute seas.
Üritusega soovime jätkuvalt inimestele meelde tuletada regulaarse liikumise vajadust ning jätta selle “maratoniga” parima emotsiooni liikumisrõõmust. Läbi “Elustiili Maratoni” on parim viis inimesi teavitada  maakonnas pakutavatest võimalustest erinevates valdkondades, sest läbides neid “maratoni punkte” liikudes,  saavad osalejad reaalse taju ja teadlikkuse maakonnast toimuvast ja olemas olevatest võimalustest.

Arvestades ja analüüsides eelnevate aastate kogemusi ja osalejate arvu Elustiili maratonil, on näha, et iga aastaga suureneb osalejate arv, mistõttu võib ka öelda, et see projekt on olnud vajalik ja vajab ka edaspidi elluviimist.

Üritus toimub “maratoni läbimis eesmärgil” ehk siis osalejad läbivad 42 punkti liikudes, mitte kilomeetritena, vaid erinevate punktidena, milleks on meie oma Läänemaad tutvustavad ning maakonnas tegutsevad ettevõtted, spordiklubid erinevate aladega ja muud teenust pakkuvad asutused. Igal punktil on oma eesmärk, tuues osalejatele lahendamiseks ülesande või tegevuse, mis aitab kaasa liikumise ja terviseteadlikkuse tõstmisele. Kõige olulisem on, et projektis osalejateni jõuaks parim enesetunne läbi liikumise. Liikumine on vajalik ja seda igas vanuses!

Maraton toimub augusti viimasel pühapäeval, so 27. augustil. Täpsem info peagi. Seda leiad peatselt ka Facebookist 🙂 

Info: 
Ülle Lass
Tegevjuht
SL Läänela
5171746