Kalender

4. – 6. klasside saalijalgpalli võitjad on Taebla kooli tüdrukud ja HLA 1 poisid

Läänemaa koolinoorte meistrivõistlustel saalijalgpallis osales 8 kooli ( HLA, HPK, Uuemõisa, Taebla, Oru, Ridala, Palivere ning Martna). Kokku oli 13 võistkonda, nendest 4 tüdrukute ja 9 poiste võistkonda. Kokku osales 91 noort.

12. jaanuaril toimunud turniiri võitjaks tuli tüdrukute arvestuses Taebla kool, teine Ridala ja kolmas HLA. Poiste arvestuses võitis HLA1, teine oli Palivere ning kolmas HPK.

Taebla kooli tüdrukud

Enamus koolidel oli ka Läänemaa JK trennilapsi võistkonnas, kuid nagu öeldakse jalgpall on ümmargune ning tihti ei loe treenitavus vastaval alal, vaid tahtejõud. Tüdrukutel tõestas seda Taebla kool, kus mängis üks Läänemaa JKs treeniv tüdruk, kuid nad suutsid võistkonnana mängida väga edukalt ning Helen Marii Tülpi väravatest võeti turniiril esikoht, edastades Ridala, HLA ning Palivere õpilasi. Ridala tüdrukute koosseisus ei olnud ühtegi jalgpalli trenni last, kuid nad mängisid väga südikalt ning võeti teine koht.

Taebla kool: Helen Marii Tülp, Anna-Janelle Poks, Sofia Maripuu, Meribel Proman, Kirsika Lahe, Isabella Männi, Eliise Posti.

Ridala PK: Karola Maisalu, Eliise Mari Toomemägi, Loore Erit, Marie Pilvistu, Johanna Eilpuu, Hanna Marii Erit, Äli Õunaaid.

HLA: Nora Annama, Lisanna Marii Liiv, Laura Mozsar, Rita-Lii Urra, Grete Amberg, Marie Saar, Adeele Müür, Iloona Maria Loos.

Poiste turniiril võidutsenud HLA1 võistkond koosnes trennipoistest ning näidati üles ka suurt tahtejõudu karikas üles tõsta. Seda ka tehti alistades finaalis Palivere 1:0. Palivere poisid võitlesid väga tahtejõuliselt ning nende väravavaht Johannes Olenko tegi nii mõnegi väga uskumatu tõrje. Kolmanda koha saavutanud HPK mängis 3.-4. koha mängus Oru eakaaslastega tasavägise mängu.

HLA 1

HLA 1: Timur Andrejev, Rasmus Villers, Braien Lumiste, Oliver Jugapuu, David Andrejev, Omar Alnomany.

Palivere kool: Johannes Olenko, Rasmus Roomet, Jako-Jarek Laurents, Robin Kängsepp, Kristofer Laine, Ringo Reinsalu, Toomas Nurm.

HPK koosseis: Daniel Molkov, Don Armin Siil, Sten Mattias Gutmann, Aleksander Martin, Robin Sommermann, Luis Juurik, Kristian Koch, Joosep Suitsberg.

Turniiri eesmärk on noortele võimalikult palju mänguaega koguda ning aidata neil leida armastust spordi ja liikumise vastu. Lapsed läksid turniirilt ära nägu naerul ning uus pall kaenlas. Meiega tegi koostööd Eesti Jalgpalli Liit, kes jagas igale koolile mängupalli ja müslibatoone mängijatele. Võitjavõistkonnad said meeneks ka jalanõudekoti.

Aitäh kõikidele osalejatele!

Peakohtunik Ulrika Tülp.

Peakorraldaja Lääne Maakonna Spordiliit Läänela.