Kalender

16. Eestimaa suvemängud toimuvad 8.-9. juulil Rakveres

Jõud paneb liikuma ja liikumine jõudma!

16. Eestimaa suvemängud toimuvad 8.-9. juulil Rakveres

Suvemängudele oodatakse osalema üle 3000 sportlase kõikidest Eesti maakondadest ja välismaalt.
Kõige sportlikumad maakonnad ja omavalitsused selguvad võisteldes 25 spordialal: kergejõustikus, jalgrattakrossis, orienteerumises, kettagolfis, jahilaskmises CSP, juhtide võistluses, spordijuhtide võistluses, meeste käsipallis, poiste jalgpallis 7×7, tüdrukute jalgpallis 7×7, õhkrelvadest laskmises, judos, tõstmises, sangpommi võistluses, meeste võrkpallis, naiste võrkpallis, meeste rannavolles, naiste rannavolles, meeste korvpallis 3×3, naiste korvpallis 3×3, petangis, mälumängus, tennises, köieveos ja trikitõukeratta võistluses. Suvemängude kavas on veel juhtide võrkpall, sumo, sulgpall, bridž, kepikõnd ning erinevad liikumisharrastuse üritused kõigile soovijatele.

Eestimaa suvemängud on Baltimaade suurimad spordimängud, nad on rahvusvahelised ning avatud kõigile. Mängude korraldamisel tehakse koostööd Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeeriumi, spordialaliitude ning Eesti omavalitsustega.
16. Eestimaa suvemängud korraldab Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Rakvere Linnavalitsuse ja Lääne-Virumaa Spordiliiduga.

Eestimaa suvemängud toimuvad EOK egiidi all.
Eestimaa suvemängudega tähistatakse Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäeva.
Liikumisaastal 2023 tekitame rohkem huvi liikumisharrastuse ja tervislikumate eluviiside vastu ning suurendame regulaarse liikumisharrastusega tegelejate arvu Eestis.

Suvemängudega seonduv opetariivne info on leitav SIIT