Läänemaa kergejõustiklased alustasid kalendriaastat edukalt

Meie maakonna kergejõustiklased on kahe sisevõistlusega alustanud juba võistlemist 2019 aastal.

Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimusid 02.jaanuaril Teivashüppe GP Tallinna etapp ja 06.jaanuaril Harjumaa meistrivõistlused.

Traditsiooniliselt võttis aasta alguses toimuvast Tallinna teivashüppe etapist suure hulga sportlaskonnaga osa Haapsalu Kergejõustikuklubi. Aasta esimesel kergejõustikuvõistlusel näitasid noored sportlased häid tulemusi.

Naiste ja neidude U20 60 meetri tõkkejooksus sai ajaga 9.29 seitsmenda koha Anna-Maria Vjazemski.

Tütarlaste U16 vanuseklassis tegi  head stardid Maily Märss (Pildil, foto internetist). Kuulitõuke isiklik rekord kolme kilose kuuliga 11.35 andis kolmanda koha ja 60 meetri tõkkejooksu isiklik rekord 9.52 andis neljanda koha. Veel oli ta teivashüppes 2.25-ga seitsmes ja jooksis 150 meetrit kümnenda koha vääriliselt 20.52. Sprindis tuli starti lausa 45 tüdrukut.

Esimest aastat U16 vanuseklassis võistlevad Emma Kathrina Hein ja Kleer Jaani olid samuti väga tublid. Kohe said nad 3 kilose kuuliga kirja isiklikud margid, vastavalt 9.27 ja 8.70. Olles protokollis vastavalt 11 ja 15. Emma Kathrina Hein sai teivashüppes kuuenda koha, tulemuseks 2.55. Kleer Jaanile siit 2.25-ga seitsmes koht.

Tütarlaste U14 vanuseklassis tegi head stardid Karen Loorens. Viies koht tuli isikliku rekordiga kuulitõukes, 2 kg tõukevahendiga 9.46. Sama kohta jagas ta oma klubikaaslase Lisette Mikkuga teivashüppes, tulemusega 2.05. Ka 60 meetri tõkkejooksus tuli väga hea tulemus. Isikliku rekordiga 10.51 tuli 12 koht.

Emily Saskia Pets uuendas samuti kuulitõukes oma parimat tulemust, tõugates kümnenda koha vääriliselt 8.42.

Poiste U16 vanuseklassis tegi mitu isiklikku marki Tanel Toomemägi. Näiteks 60 meetri tõkkejooksus tuli 9,67 ja kõrge kuues koht, ning kuulitõukes, 4 kg tõukevahendiga 10.37 ja 10 koht. Teivashüppes ületas ta 2.25, mis andis 11.koha.

Ka kõige nooremad, U14 poisid võistlesid hästi. Gregori Saarna oli 10 koha omanik 60 tõkkejooksus ajaga 10.66. Uku Toomas Rand aga 11-s 150 meetri jooksus 22.46-ga. Kohe tema järel lõpetas ajaga 22.55 Kevin Matteus. Kolme kilost kuuli tõukas Uku Toomas Rand 7.82 ja oli 10-s.

Teivast hüppasid Haaspalu KJK poisid samuti stabiilselt. Uku Toomas 2.25, Gregori 2.05 ja Kevin samuti 2.05. Kokku vastavalt 11 koht ja 13 koha jagamised. Üldse võtsid teiba kätte 25 poissi.

Pühapäeval toimusid Lasnamäe Kergejõustikuhallis aga Harjumaa 2018 aasta meistrivõistlused sisekergejõustikus. Hea stardi tegi Läänemaa KJK sportlane Tambet Järve. Mitmekülgne kergejõustiklane tuli starti 300 meetri jooksus. Möödunud kergejõustikuhooajal näiteks ka 10000 meetri maanteejooksus Eesti meistrivõistlustel U20 vanuseklassis kaheksandaks tulnud sportlane jooksis nüüd isikliku rekordi sprindis. Meeste 300 meetri distantsil jooksis Tambet Järve end viiendaks, ajaks 40,48.

Jaanuar on paljudele siin tähelepanu saanud sportlastele tähtsate võistluste kuu. Toimuvad Eesti karikavõistlused, kui ka Eesti U14 ja U16 sisemeistrivõistlused.