Haapsalu noorkergejõustiklased hiilgasid TV 10 Olümpiastardis

Laupäeval toimus Tartus selle talve TV 10 Olümpiastardi III osavõistlus. Tartu Ülikooli Spordihalli kogunes legendaarse kergejõustikusarja 48 hooaja III etapil teineteiselt mõõtu võtma üle 300 noore kergejõustiklase. Sellel korral oli noorema vanusegrupi tütarlastel kavas teivashüpe, vanema vanusegrupi neiud võtsid aga mõõtu kaugus ja kõrgushüppes. Nooremad poisi võistlesid kaugushüppes ja kuulitõukes, ning vanema grupi noormehed kuulitõukes ja kõrgushüppes.

Haapsalu Kergejõustikuklubis treenivad noored sportlased esindasid oma kodukoole igati väärikalt.

Edukad sportlased: Emma Kathrina Hein, Tanel Toomemägi, Lisete Mikk koos treener Kaja Ladvaga, Tartu võistlusel. Foto erakogu.

Vanemate neidude võistluses(2005-2006 sündinud) tegi väga hea etteaste Haapsalu Põhikooli õpilane Emma Kathrina Hein. Eelmise aasta Eesti omavanuste parim noorkergejõustiklane püstitas kaks isiklikku rekordit. Kõrgushüppes, kus osales 71(!!) sportlast, võitis ta uue margi 1.62-ga II koha. Kuldmedalitulemus, mille võitis resultaadiga 1.65 Lähte Gümnaasiumi õpilane Karmen Bruus jäi sellel korral veel ületamata. Veel kaks noort Haapsalu noort tegid selles võistluses väga hea etteaste. Võrdse tulemuse-1.50 said kirja Kleer Jaani , Ridala Põhikoolist ja Karen Loorens, Oru Koolist. Tulemusteks protokolli kõrged seitsmes ja kaheksas koht. Võimsa hüppe tegi Emma Kathrina ka kaugushüppes. Elus esimest korda ületas ta viie meetri piiri. Teises voorus hüpatud 5.04 andis seitsmenda koha. Ka kaugushüpe oli väga kõrgetasemeline. Kokku hüppas üle viie meetri seitse sportlast ja finaalkatsetele viis nii kõrge tulemus, kui 4.96. Just esimesena jäi joone alla Kleer Jaani, kes sai tulemsueks 4.95…Pikast võistlusest võttis osa 87 noorsportlast. Emma Kathrina Hein tõusis oma tulemusega ka selle talve Läänemaa kergejõustiku edetabelis naiste kaugushüppes Anna-Maria Vjazemski järel teiseks.

Nooremate tüdrukute(2007-2008 sündinud) teivashüppevõistluses võitis viienda koha Uuemõisa Lasteaed/Algkooli õpilane Lisete Mikk. Sellise koha andis talle ühe sentimeetriga parandatud isiklik rekord-2.11.

Vanemate poiste kuulitõukes tegi senise parima võistluse Ridala Põhikooli õpilane Tanel Toomemägi. Ta tõukas 3 kg kuuli uueks margiks 13.20! Parandades senist parimat tulemust meetri ja 67 sentimeetri võrra. Kokku andis see viienda koha! Vanemate poiste kuulitõuge oli samuti tasemelt väga kõrge. Koguni 19 noormeest 56-st tõukasid raudmuna kaugemale kui 11 meetrit.

Järgmine, IV osavõistlus ootab noori ees 19.mail Tallinnas, Kadrioru staadionil. Siis ootab kergejõustiklasi ees pallivise, kettaheide ja pikemad jooksudistantsid.