E-Piim Kullamaa juubelimaratoni võitis Raido Saar veenva eduga

Laupäeval peeti Fixus Marimetsa Kapp 2018 kolmas osavõistlus, kus paremad selgitati E-Piim Kullamaa XV Rattamaratoni raames. Ilm oli sarja vanima etapi juubelisõitudeks igati sobiv ja päikesepaisteline ning auhinnalaudki tavapärasest veelgi rikkalikum.

Kullamaa rattamaratoni esikolmik. Fotod Kadi Saviir

Pikal põhisõidul jõudis esimesena finišisse ka esimesel etapil Ruilas võidu võtnud Raido Saar (RedBike), kulutades 47 km läbimiseks 1:38.33. Saare võit oli veenev – peale neljandal kilomeetril toimunud kukkumist taas hoo üles saanud, tegi mees umbes 15 km peal otsustava äraminekukatse, mis ka õnnestus. Võitja sõnul oli minek niivõrd hea, et kogu distants kulges sprintides. Üle nelja minuti hiljem jõudis lõpujoonele Märjamaa etapil võidutsenud Silver Schultz, AT Sport klubi sõitjale märgiti ajaks 1:42.49. Kolmanda koha võitis fotofiniši näidu põhjal Hendrik Kivilo (AC Racing), läbides distantsi ajaga 1:42.53.

Naiste pikal sõidul jäi konkurentidele püüdmatuks Mari Kaseväli. Otepää rattur sai võiduajaks 1:59.20. Teise koha sai 2:09.52ga Katrin Oolmets (RedBike), kolmas oli 2:11.35ga Merike Meriküla (Team Sutlema).

Kullamaa poolmaratoni esikolmik.

Lühikesel põhisõidul võttis võidu M16 vanuseklassi kuuluv Matvei Tarassov (Nõmme Rattaklubi), läbides 25 km 55.41ga. Teine oli M14 vanuseklassi võitja Johann Mattias Puuorg (Porter Racing). Eelmisel etapil Märjamaal üldvõidu saanud noormehe lõpuajaks märgiti 55.43. Kolmas koht kuulus 55.48ga M16 klassis võistelnud Markus Väljale (Nõmme Rattaklubi).

Naiste arvestuses oli seekord kiireim N16 vanuseklassis pedaalinud Hanna Heinsaar (Nõmme Rattaklubi), saades lõppajaks 1:03.22. Teisel kohal lõpetas 1:05.24ga N40 vanuseklassi kiireim Annika Tuul (Püssid), kolmas oli 1:05.55ga N16 klassi kuuluv Laura Tormet (CFC).

Lastesõidu 1 km distantsil oli 6.08ga poiste konkurentsis kiireim Oskar Lemloch, teisena finišeerus Kevin Kertsman (Spordipartner), saades lõppajaks 6.43. Viimasena mahtus poodiumile Kertsmaniga samas sekundis lõpetanud Maikel Magnus Välja.

Tüdrukute samal maal nautis võidurõõmu Kertu Mitt. JSK Raave sõitja ajaks märgiti 6.29. Teine koht kuulus 7.24ga Melissa Kivile (AC Racing), kolmas oli Kullamaa oma tüdruk Mirell Kiidemaa, lõpetades distantsi ajaga 8.10.

Vanemate laste konkurentsis, kus rajal pikkust 2 km, noppis poiste seas 9.29ga võidu Markus Aleksander Saar (Kuusalu Rattaklubi), 9.43ga oli teine klubikaaslane Herlen Kajo, kolmandana lõpetas kodukandi poiss Kevin Matteus (Kullamaa SK), saades protokolli numbrid 9.48.

Tüdrukute arvestuses ei olnud taaskord vastast Loore Lemlochile. Raja 9.30ga läbinud võitjale järgnes 10.23ga Mirt Ärm (Porter Racing), kolmanda koha võitles 11.17ga välja Pauliine Pesor (KoMo).

Rohkelt emotsioone pakkus ka tillusõit, kus kõik kandsid numbrit üks ja olid võitjad!

Pikal põhisõidul oli 195, lühikesel distantsil 166 lõpetajat. Lastesõitudest võttis osa 61 noort ratturit, nendele lisandus 16 väikest tillusõidul osalejat.

Järgmiseks kaheks etapiks siirdub sari saartele ning esimesena ootab rattureid 4. augustil peetav Paf Vormsi VII Rattamaraton.