Kalender

V Pikajala rattakross toimus pühapäeval vihmast libedal ja porisel rajal.

Juba teist korda Marimetsa Kapp 2011 rattavõistluse sarjas 1,8 km rajal kuni 10-aastased tüdrukud ja poisid, keda oli 3 osalejat enam kui Märjamaal. Üldjoontes lihtsal lasterajal üks kiire langus, millele järgnes järsk liinialune tõus, kus enamikule osalejaile muutus tema truu kaherattaline sõber ootamatult jonnakaks ja ei tahtnud alluda omaniku tahtele mäest üles minna. Pealvaatajate ja vanematest fännide ergutuskoori saatel lõpetas 10-aastastest tütarlastest esimesena Anett Pajur Nissan Pro Shop Teamist Harjumaalt ja sama vanade poiste võtja Kristhen Grossmann Pärnu JSK Ravest, kes sai kaela võitja ehtsa tammepärja. Kohalike poolehoid kuulus vaieldamatult üldjärjestuses teisena üle lõpujoone tuisanud Karel Kängsepale SK Sula ja tütarlaste Läänemaa paimaks osutus Martina Muld SK Sula.


Hetk enne lastestarti

Põhisõidu stardijoonele kogunes arvukalt nimekaid rattasõidu harrastajaid ja sealhulgas ka mitmeid tuntud nimesid jalgrattaspordi maailmas. Kohtunikud pidid I stardigruppi lubama mitmeid uusi Marimetsa Kapp sarjas osalejaid sealhulgas ka luurele tulnud rattureid rattaklubist CC Rota Mobilis, kes omale nime teinud Elioni rattamaratonide sarjas. Õhus oli pinget ja ärevust nii osalejate kui korraldajate poolel. Stardipaugu kõlades tuiskas ratturitevägi rajale ja juba raja esimesel kilomeetril pidi kummi purunemise tõttu katkestama Läänemaa parimaid rattureid JK Paralepa võistleja Ailar Ladva ja veidi hiljem Üllar Petrovitš JK Paralepa. Liinialune esimene järsk tõus meenutas kui sipelgapesa, mis täis sagimist ja trügimist. Kohe venis ratturite rivi pikaks, mida süvendasid veelgi esmakordselt läbitav nn “trepitõus” ja kohe järsak kurviga vasakule ning pikktõus stardipaika, millele järgnes kiire laskumine “kelgumäelt”. Raja väga tehniline teine kilomeeter eraldas kiiresti “sikud lammastest” ja asfaldi lõigule jõudes olid liidrid kaugel ees. Vihmasadu aina tugevnes ja rada muutus kiiresti libedaks ning nõudis võistlejatelt täit tähelepanu ja nii mõnigi leidis end “maoli maast”. Raja libedusest andis tunnistust ka liidriks oleva krossitsikli sillalt jõkke kukkumine, kuid õnneks midagi väga hullu ei juhtunud.

Marimetsa Kapp 2011 V Pikajala etappi rattakrossi üldvõit läks napilt 11 sekundiga järgnevate ees esmakordselt juunioride klassi kuuluvale Sten Saarnits´ale Serviti Põlvamaalt. Teisena ületas lõpujoone Janari-Joel Jõessaar klubist CFC ja 11  sekundiga kaotas talle Marimetsa Kapp sarjas esmakordselt osalev  Ravshan Balgabajev klubist XC Sport. Parim läänlane oli üldjärjestuses 19-nes Üllar Krautmann kaotus võitjale 6,12 min ja pärjati Läänemaa meistrimedaliga, temale järgnes 4 sek vahega üldjärjstuse 20-nes Anar Laur Raadio Uuno ja Läänemaa pronks üldjärjestuse 33-as Kaivo Lomper JK Paralepa.

Naiste arvestuses 2,06 minutiga järgneva ees kordas oma Marimetsa Kapp 2010 Pikajala etappil saadud võitu Maarja Kuuskvere TÜSK Tartumaalt olles üldjärjestuse 59-dal kohal, talle järgnes Signe Parm Extreme Sport ja kolmandana suusatajana tuntud Hiie Laimets SK Jõulu Pärnumaalt. Läänemaa meistiks tuli  naistest üldjärjestuses 76-es Meeli Laos Kirblast, Läänemaa hõbe Egne Lappmaa SK Sula üldjärjestuse 107-es, pronksmedal Kadri Lukk SK Sula.

Daamide N40 arvestuses kordas Märjamaa etapi võitu tuli Läänemaa kuld Margis Sein JK Paralepa, üldarvestuse teine koht Anneli Sinirand ning etapi arvestuse kolmas Läänemaa hõbemedal Piia Jaaksoole ja pronksmedal Anu Koorem SK Sula.

Meesveteranide M45 klassi Märjamaa etapil saadud võitu kordas üldarvestuses 12-nedal kohal Aigar Saarnits SK Serviti Põlvamaa ja teiseks tuli Marimetsa Kapp mitmekordne võitja Igor Tarassov ning kolmas ühtlasi Läänemaa meister meesveteranide klassis Agu Lehemaa JK Paralepa, Läänemaa hõbemedal seekord Agu Simulask ja Läänemaa pronks Mart Schröder JK Paralepa.

Neidude N16 klassi võit ja üldjärjestuse 118-nes koht kuulus Ele Siimsonile Jaan Kirsipuu Jalgrattakoolist CFC jättes teiseks Kelly Klippbergi SK Sula, kes oli ka Läänemaa meister ja kolmas koht kuulus Marimetsa Kapp Märjamaa  etapi võitja Ebe Siimson CFC rattaklubist.

Noormeeste M16 arvestuse parim ja üldjärjestuses kõrgel 21-kohal Kirill Tarassov KJK Harjumaalt, temale järgnes napp 4 sek kaotusega Henri Pihlak samuti KJK ühtlasi Läänemaa meister ning kolmandana Jürgen Leega  Läänemaa hõbe.

Poeglaste M13 vanuseklassi võitis Aaron Otto Stalde CFC rattaklubist olles üldarvestuses 88-dal kohal, talle järgnes Erik Mukk CFC ja kolmas Oviar-Gregor Annus JSK Rave Pärnumaalt. Läänemaa parim üldjärjestuses 162-es Hugo Reian Hülp.

Tütarlaste N13 vanuseklassis kahjuks seekord osalejad puudusid, kas oli siin põhjuseks kehv ilmastik või liialt raske ja tehniline rada, selgub hooaja lõpul kokkuvõtteid tehes.

Marimetsa Kapp 2011 maastikurattasarja V Pikajala etapp on seekord ajalooks saanud ja rõõmu teeb osalejate lõpetanute arvu kasv 23 % võrreldes eelmise 2010. aastaga. Finišijoone ületas 190 ratturit, noorte osakaal oli 25 % lõpetanutest ning kasvas ka läänlaste osakaal.

Siinkohal tänud V Pikajala etapi korraldamist toetanud Taebla Vallavalitsusele, Spordiliidule  Läänela,  Jalgrattaklubile Paralepa, Suusaklubile Sula, Spordiklubile Palivere, EAS kohaliku omaalgatuse programmile, Kultuurkapitali Läänemaa Ekspertgrupile, Sihtasutusele Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus, Motoklubile Lääne ja Lääne Maavalitsusele. Tänud kindlasti kümnetele vabatahtlikele abilistele Taebla vallast ja kaugemalt, kes suppi jagasid, rada turvasid, parkimist korraldasid ja igati kaasa aitasid V Pikajala rattakrossi korraldamisel.

Marimetsa Kapp 2011 maastikurattasarja järgmine IV etapp Martna V rattakross toimub 03. juulil 2011 Martna piirkonna teedel.

V Pikajala rattakrossi tulemused ja info: http://www.paralepa.ee/  ja www.sula.ee.

Pildigalerii http://paliverekeskus.eu

Mati Kallemets
Suusaklubi Sula