Kalender

Tulevikulootus Olari Nebokat saavutas Eesti Meistrivõistlustel meeste arvestuses 7.koha

 

Eelvoorus keskmiseks 197,4 punkti

Eelvoor koosnes kahest mänguvoorust. 5+5 mängu ehk 5 mängu lühikesel õliprofiilil ning 5 mängu keskmise pikkusega õliprofiilil tuli mängida kõikidel võistlejatel. Eelvoorud toimusid neljapäevast laupäevani.

Olari alustas võistlust neljapäeval stabiilselt 222 ja 194 punktiliste mängudega, kuid siis hakkasid radade rikked välja lööma ning pidevate masinate seiskumiste peale kadus mängurütm ning tuli võtta vastu katastroofilised punktisummad 159 ja 123. Järgmine mäng toimus radade muutus ning katkine rajapaar jäi kaugele, sealt ka tulemus 184. Järgmine vahetus mängis Olari lühikest õliprofiili ning suutis ära tasandada esimeses mänguvoorus tehtud vead. Kokku lühikesel õlil 987 punkti ning 197,4 keskmist. Kahe vahetuse peale kokku 1869 punkti ning 186,9 keskmist, mis tagas Olarile eelvoorudes 12.koha.


Noored treeningukaaslased Olari ja Kert olid vahevooru parimad

Pühapäeval kell 10 hommikul algas vahevoor 16 paremale mängijale, kus mängiti samuti 5 mängu, eelvoorus saavutatud punktid võeti kaasa ning edasi finaalringidesse sai vaid 8 võistlejat. Vahevoor toimus lühikesel õliprofiilil, mis loositi eelmisel õhtul. Olari jaoks oli loos vägagi sobilik, sest neljapäeval sobis Olarile lühike õli palju paremini. Olari suutis mängida paremini paljudest Eesti tippudest ning viskas vahevoorus 1038 punkti, millest parem suutis olla vaid Olari treeningukaaslane Kert Truus, kellega koos valmistutaksegi noorte Maailma Meistrivõistlusteks. Kert suutis visata vaid ühe punkti rohkem kui Olari, see näitab juba poiste kõrget taset enne suuri võistlusi. Olari tõusis 12.kohalt 6.kohale, mis oli ka päeva kõige suurem tõus.


Olari kaotas finaalringis 2006.a. Eesti meistrile

Finaalringides sattus Olarile vastaseks 2006.aasta Eesti meister Janno Kannike, kellega mängiti kahe mängu summa peale. Olari jaoks oli selline üks-ühele mäng esimeseks kogemuseks ning edasi pääses Janno. Finaali võitlesid aga end vennad Leesid Tartust, kes alistasid poolfinaalis Kert Truusi ja Rasmus Partsi. Ülari Lees ja Vallo Lees on olnud viimased 3-4 aastat juba Eesti tipus, võitnud väga palju reitinguvõistlusi s.h ka Eesti meistrivõistlusi, Ülari on juba kahekordne Eesti meister, kuid Vallol see tiitel puudus ning seega oligi vaja väikevend Ülarit võita ning seda ka Vallo suutis. Ka eelmise aasta meistrivõistluste finaalis mängisid vennad Leesid.


Suured lootused noorte Maailma Meistrivõistlustel

Juba kuu aja pärast sõidab Eesti koondis Taisse, koosseisus: Kert Truus, Olari Nebokat, Ülari Lees ning Kristjan Leisner. 2010.aastal kuulus Olari asemel võistkonda Vallo Lees ja siis võideti MM’ilt pronksmedal. See aasta on poisid endale eesmärgi pannud – medal kätte saada. Selle nimel on käinud suur töö juba viimased aasta aega. Poistega sõidab kaasa ka soomlasest treener Erno Aholammi, kes on eestlasi treeninud juba 6 aastat ning selle ajaga võitnud treenerina Euroopa Meistrivõistlustelt kuldmedali ning Maailma Meistrivõistlustelt pronksmedali.


Olari võtab asja tõsiselt.

Paljusid on huvitanud, kui palju kulub aega üldse Olaril treeningutel, terve nädala peale tuleb kokku 16-22 treeningtundi, mis sisaldavad bowlingut ning üldfüüsilist treeningut jõusaalis. Eestis on olnud bowling ainult kümmekond aastat ning enamus meie elanikkonnast ei oska mõelda veel, et bowling on spordiaala. Võrdluseks võib tuua aga selle, et kui meie meistrivõistlustel osales 82 osalejat, siis Soomes osales ainuüksi mehi 5500. Soomes on olnud bowling juba üle saja aasta ning on väga populaarne spordiala jäähoki kõrval.

 

Lisainfo
Reimo Nebokat
53485587
reimo.nebokat@gmail.com