Tütarlaste koolijalgpallis võidutses Lihula gümnaasium

Võistlesid 7.-9. klasside neiud ja turniirist võttis osa neli Läänemaa kooli. Veel mõni päev ennem turniiri oli olukord ajaloohõnguline, sest registreerunud oli rekordilised kuus võistkonda, kuid erinevatel põhjustel loobus kaks kooli osalemast.

Selle aasta Läänemaa 7.-9.klasside tütarlaste jalgpalli meistrivõistlused võitis Lihula gümnaasium. Lihula tüdrukud alistasid kõik oma vastased ja saavutasid kindla esikoha. Võitjad on: Marjana Kuldsaar, Johanna Lipp, Anna Luuk, Gertu Küttmann, Inga-Garmen Küttmann, Regle Kurnim, Brita Pikla, Marian-Merit Ring. Treener Jaanus Getreu.

Hõbemedalid võitis Noarootsi kool(õp Silver Schönberg) ja pronksmedalid Taebla Gümnaasium(treener Triin Tarv).

Neljanda koha karikas kuulus Kullamaa keskkoolile (õp Viive Karnau).

Nagu ikka mängiti koolijalgpalli reeglite järgi: vähem mängijaid platsil, suluseisu ei fikseerita. Kõige tähtsam oli aga rõõm jalgpallist.

Siiski on hea meel, et õpetajad tulevad oma koolidega välja ja leiavad selle võimaluse ja aja, et säärasel jõuproovil osaleda. Sest tüdrikute jalgpalli Läänemaa meistrivõistlused nii 7.-9. klassidele, kui ka 4.-5. klassidele ei ole Läänemaa koolsipordi liidu kalendrivõistlused. Neid turniire korraldavad juba aastaid kahasse Lihula gümnaasium ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. Nende võistluste korraldamisega hoiavad läbiviiad elus ühte jalgpalli osa ja ka killukest noortespordi osa meie kodumaakonnas. Ja see on väga tähtis.

Lihula ja Taebla gümnaasium osalevad 8. oktoobril Viljandis Eesti koolispordi liidu meistrivõistluste finaalturniiril.