Kalender

Tütarlapsed selgitasid jalgpallimeistrid

Tütarlaste turniiri eesmärkideks oli pakkuda neidudele mängupraktika võimalust, nakatada nad jalgpallipisikuga, leida uusi talente ja selgitada välja kaks paremat kooli, kes lähevad maakonda esindama 12. oktoobril Valtus toimuvale Eesti koolispordiliidu meistrivõistluste finaalturniirile. Eelmisel sügisel osales Eesti KSL finaalis Lihula gümnaasium, kes võitis seal pronksmedalid.

Selle aasta maakonna etapil paistsid tütarlapsed silma suure mängukirega ja meeldiv oli ka fakt, et mitmel koolil juhendasid tütarlapsi pikaaegse praktiga noored jalgpallurid. Nii oli Taebla gümnaasiumi üheks treeneriks Joonas Alekand, kes mängib jalgpalli Haapsalu FC Floras, Kullamaa keskkooli tüdrukuid juhendasid Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubis mängivad Anni Ratas ja Sandra Pärnpuu. Nende noorte töö oli ka perfektne.


Võidu üle rõõmustavad Taebla neiud. Foto Facebook

Turniiril saavutas esikoha Taebla gümnaasium (Rahel Rae, Ekaterina Allikmaa, Hanna-Maria Tamm, Adeliina Bagautdinov, Kaidi Liivamägi, Laura Allmäe, Elisabeth Ilisson, Deana Poks, Caryna Bogdanov, treener Enn Kerge). Teise koha saavutas Kullamaa keskkool (õp. Viive Karnau), kolmas oli Lihula gümnaasium (tr. Jaanus Getreu), neljas Martna põhikool (õp. Enn Kerge) ja viies Virtsu kool (õp. Mairi Heinla).

Et kevadisel noorema astme turniil osales neli kooli ja nüüd viis, annab lootust, et ehk saab tüdrukute jalgpall peagi uue hoo sisse.

Nii see kui ka kevadine, 1.–5. klasside tütarlaste jalgpalliturniir ei kuulu Läänemaa koolispordi üldkalendrisse, neid võistlusi veab Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi koos Virtsu kooli ja Lihula gümnaasiumiga.

Jaanus Getreu