Kalender

Taebla sportlased saavad peagi harjutada korralikul staadionikattel

“Meil läks selles mõttes hästi, et PRIA LEADER-meetmest on meil positiivne otsus Taebla jalgpalliväljaku renoveerimistöödeks, mis on juba alanud,” ütles Taebla vallavanem Ülle Erman.

Staadioni vana kate kooritakse üles, pinnas täidetakse, antakse õige profiil, silutakse ja külvatakse uus muru. Seejärel saab staadion ka uued jalgpalliväravad.

Erman ei osanud praegu täpselt öelda, kui palju töö kokku maksma läheb, sest vajalikku töömahtu hinnati talvel, kui staadion oli lume all. Nüüd on selgunud uued vajadused. Toetust küsis vald 50 000 krooni. “Eelarve on pakkumiste faasis,” sõnas Erman. Pinnasetöödel on vallale lubanud appi tulla Kirimäe põllumajandusühistu.

Jalgpallurid saavad staadionile järgmisel aastal, sest muru vajab kasvamiseks aega.

Ermani sõnul oli staadioni põhiprobleem konarlikkus. “Jalgpallurid olid ikka õnnetud,” ütles ta.

Taebla spordiklubi tegevjuht ja spordiliidu Läänela president Enn Kerge ütles, et staadion on üks neljast täismõõtmeis (64×100 m) jalgpalliväljakuist maakonnas. Teised staadionid asuvad Haapsalus ja Lihulas ning kohe valmib selline Ristil. Pärast seda, kui Haapsalu staadioni remont lõppes, on Taebla väljaku tähtsus mõnevõrra vähenenud, kuid koduväljakuks on see praegu kahele meeskonnale – enne praegust remonti mängisid seal 4. liiga meeskond Taebla JK ja esiliiga naiskond EVL Taebla.

Kerge meenutas, et 1996. aastal käisid staadionil mängimas ka Kullamaa, Risti ja Noarootsi pallurid.

Kui Taebla staadioni saab korda, võib juhtuda, et seda saab kasutada tuleval aastal toimuva kuni 19-aastaste Euroopa jalgpallimeistrivõistluste finaalturniiri harjutusväljakuna. Üks turniiri mängupaikadest on Haapsalu staadion, Taebla asub harjutuskohana sobivalt lähedal.

Enn Kerge ütles, et pole sel teemal Eesti jalgpalliliiduga suhelnud ega tea, kas see oleks mõeldab. Ta pakkus, et selleks peaks olema ehitatud ka staadionimaja.

Kerge märkis, et staadion asub riigimaal. “Kui saaks selle Taebla valla omandisse, vald annetaks maa edasi mõnele spordiklubile, näiteks Taebla spordiklubile, siis saaks kirjutada projekte ja ajada raha,” rääkis Kerge võimalustest, kuidas staadionit edasi arendada.

Allikas: laanlane.ee