Taebla jalgpalliklubi kaotas Haibale 1:2

Mäng oli võimaluste poolest tasavägine. Haiba proovis mängu
ehitada lühikeste söötudega, samal ajal püüdis Taebla mängida mööda ääri.

Esimene tõsisem olukord tekkis Haiba värava all, kui Aare Avila otsustas 16 meetri kasti joonelt peale lüüa, kuid kahjuks väravaraamist mööda.

Esimest korda pidi sekkuma ka väravavaht Jarmo Jaaku, kes tõrjus Haiba mängija löögiürituse.

Taeblal avanes järjekordne võimalus, kui Aare Avila saatis Haiba äärekaitsja “kohvile” ning andis terava söödu värava ette, kus polnud aga ühtki Taebla ründajat.

Haiba jätkas üritamist lühikeste söötudega ja mitmeski olukorras oli ründaja läbi pääsemas, kuid kohtunik fikseeris suluseisu.

Taeblal avanes suurepärane võimalus minna mängu juhtima, kui Avila suutis teist korda äärekaitsja üle mängida ning anda söödu karistusalasse, kus ootas seda Jürgen Leega – tema löök aga ebaõnnestus täiesti.

Võimalus skoor avada avanes ka Taebla mängijal Günther Koppelil, kelle löögiürituse kaitsja blokeeris.

Poolaeg. Haiba valdas rohkem palli ning omas kerget initsatiivi, kuid ohtlikumad olukorrad kuulusid Taeblale.

2.poolaeg. Mäng algas ja jätkus sama stsenaariumi järgi nagu lõppes esimene poolaeg. Olukordi hakkas tekitama nüüdsest ka Haibal. Mitu läbijooksule antud palli leidsid end Taebla väravavahi Jarmo Jaaku kätes. Kui mängitud oli 60-70 minutit, asus Taebla mõnevõrra üllatavalt mängu juhtima. Taebla tsenderdas palli kasti, kus väikese sahina järel maandus see Renno Silde jalale, kes külmanärviliselt, jala siseküljega, palli suurepäraselt värava alla nurka lõi. Haiba väravavaht oli olukorras võimetu.

Taebla vajus ja tänu sellele muutusid Haiba rünnakud ohtlikumaks ning 15 minutit enne lõppu karistas ka kodumeeskond selle ära. Nurgalöögi järgses olukorras suudeti pall kastist välja toimetada, kuid mitte väga kaugele, sest kastijoonel ootas palli Haiba mängija, kes tegi kauni löögiga taha nurka seisuks 1:1.

Haiba aktiveerus. Haiba mängija purjetas keskväljalt penaltipunktini, kust ta palli osavalt alla väravanurka suunas. 2:1 – Taebla oli šokis.

Taebla läks riskile ja jättis taha kolm kaitsjat. See andis Haibale veel võimalusi – nende pikk  nr 5 suutis peaga vabalt löögile pääseda, kuid Taebla õnnek slõi mööda.

Mängus esines ka inetuid intsidente: esmalt üritas Taebla mängija vastaste kiirrünnakut takistada, tirides Haiba mängijat särgist. See omakorda otsustas vastata käelöögiga, kahjuks jäi kohtunikul see märkamata.

Mängu lõpus kees omakorda Martin Koppel üle ja kerge löök palliga vastasele tõi taas mängu närvilisust, mida juba niigi oli.