Kalender

Suveolümpiamängud Kullamaal

Seekord olid kavas klassikalised spordialad: spordiviktoriin, lauamängude konkurss, kergejõustik, jalgpall, rahvastepall, Väike-Rootsi teatejooks, suur kombineeritud teatevõistlus, õpetajate vibulaskmise võistlus. Korraldatud olid olümpiapäevaks ka konkursid ja pallimängude alagruppide mängud. Kaasa lõid Martna ja Vana-Vigala  koolide õpilased.

Võistlustules olid 6 riigi sportlased: Leedu, Läti, Venemaa, Soome, Rootsi, Norra. Olümpiamängudel on oma rituaalid, mis sai ka Kullamaa mängudel tehtud: rongkäik, lipu heiskamine, sportlaste ja kohtunike vanne, tule süütamine. Esinesid tantsijad ja võimlejad. Külas oli Londoni olümpial võistlev maadleja Ardo Arusaar, kes süütas ka tule.

Päev oli täis võistluspinget . Kohtunikena tegutsesid õpetajad, lapsevanemad ja õpilased. Üksikalade kolmele parimale anti diplomid ja medalid, võistkondlikel aladel olid auhindadeks kringlid ja õunad .

Projektijuht oli  kehalise kasvatuse õpetaja Viive Karnau. Üritusele andsid rahalise toetuse Eesti Olümpiaakadeemia, Kullamaa Vallavalitsus ja Lääne Maavalitsus (harrastusspordi toetus).