Kalender

Suusaklubi Sula soovitab: Pikajala rattakross 2010

Raja ja olemuse poolest eristub Pikajala teistest etappidest oma tehnilisuse, 33 m kõrgustevahe ning kurikuulsa finišitõusuga, olles selle kõigega võrdväärne nii mõnegi Elioni etapiga. Ainsaks miinuseks viimastega võrreldes võib pidada selle lühikest distantsi – 28 km, mis samas Läänemaa rahvaspordi ürituse mõistes polegi ehk nii "lühike".

Eelnevate aastatega võrreldes on start läbinud teatud muudatused, millega seoses on välja jäetud ülikiire (~50 km/h) allamäge asfaltlõik, kus metsa pöörates tekkis pudelikael ja palju ohtlikke ning ebavõrdseid olukordi.

Nüüdne stardisirge on väga lai, kulgedes pehmelt liinialuse tõusu poole ja sealt üles. Sellele annab vürtsi 2. km olev nn WC-laskumine. Uuest stardipaigast ja reljeefist tingituna on start muutunud aeglasemaks, see-eest huvitavamaks, rõhudes pigem individuaalsele võimekusele kui tuulessõidule. Lisaks peaks start ka üldjärjestust silmaspidades kaardipakki põnevalt segama.

Palivere Pikajala rattakrossile on oodatud kõik rattahuvilised. Ei tuleks peljata esiti ehk pikana tunduvaid kilomeetreid, sest lõppkokkuvõttes teeb sõidu põnevaks sobilikult valitud sõidukiirus ning kollektiiv, kellega koos sõitu läbi elada.

Täpsustusi antud ürituse kohta leiate aadressilt www.sula.ee/Jargmine-voistlus
Kogu sarja kohta aadressilt www.paralepa.ee .  

13. juunil Paliveres toimuva Pikajala IV rattakrossi rada tutvustav video !

Meeldivate rattaelamusteni!

Kadri Lukk
Suusaklubi Sula